2019’da Instagram’da en çok para kazanan ünlüler belli oldu

2019’da Instagram’da en çok para kazanan ünlüler belli oldu

ABONE OL 

2019’da Youtube kadar Instagram platformu da bazı kesimler için büyük bir gelir kaynağı olmuştu. Yapılan reklamlar, alınan viraller, ticari sayfalar gibi sürüyle gelir kaynağı bulunuyordu. Özellikle reklama yatırılan paraların çoğalmasıyla ünlüler, futbolcular, basketbolcular da gelir kaynağı eklemek adına bu fırsatları geri tepmedi.

Sosyal medyanın etkisinin bu derece artması da büyük bir etken olurken markalar, ticari reklamlarını ağırlıklı olarak içerik üretilen platformlara taşıdı. Durum öyle bi hal aldı ki bazı ünlü isimler tam zamanlı yaptıkları işten daha fazla para kazanmaya başladı.

Facebook şirketinin çatısı altında bulunan Instagram, kuruluş amacı olarak insanların fotoğraf ve videolarını paylaşıp sohbet edebildiği bi platformdu. Ancak gelişen teknoloji dünyasıyla beraber sosyal medya mecralarının etki ettikleri alanlar fazlasıyla arttı. Siyasi propagandaların da daha çok sosyal medyadan yürütüldüğünü göz önünde bulundurursak bu durum çok da şaşırılacak bir durum değil.

Bu yazımızda sizlere birkaç saat sonra geride bırakacağımız 2019 yılında Instagram’da reklamlardan en çok para kazanan ünlüleri listeledik.

İşte 2019’da Instagram’da en çok para kazanan ünlüler belli oldu

5- Kylie Jenner – 3,8 milyon dolar

kylie jenner ile ilgili görsel sonucu

Bu yıl Instagram’dan 3,8 milyon dolar kazanan Kendall Jenner’in 22 yaşındaki kardeşi Kylie Jenner, listeye beşinci sıradan giriş yaptı. Forbes tarafından dünyanın en genç milyarderi seçilen Amerikalı model ve televizyon yıldızı, Bu yıl Instagram’da yalnızca üç reklam aldı. Bu da posta başına en az 1 milyon dolar kazandığı anlamına geliyor.

“2019’da Instagram’da en çok para kazanan ünlüler belli oldu” için 0 yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir