10 yıldır hareketsiz olan Bitcoin’ler harekete başladı

10 yıldır hareketsiz olan Bitcoin'ler

10 yıldır hareketsiz olan Bitcoin’ler harekete başladı

ABONE OL 

Bitcoin‘in ilk çıktığı dönemlerde oluşturulmuş Bitcoin cüzdanlarından biri 10 yılın ardından hareket etmeye başladı. 10 yıldır hiçbir harekette bulunmayan Bitcoin cüzdan sahibi, sahip olduğu 12 milyon dolar değerindeki Bitcoin’leri hareket ettirdi.

10 Yıldır Hareketsiz Olan Bitcoin’ler Hareketlendi!

11 Ekim tarihinde 10 yıldır hareketsiz olan Bitcoin cüzdanından 1.050 adet Bitcoin başka bir cüzdana taşındı. Hareketsiz olan Bitcoin cüzdanının içindeki Bitcoin’lerin Bitcoin madenciliği yapılarak kazanıldığı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Satoshi Nakamoto Geri mi Döndü?

20 Mayıs tarihinde 2009 yılında oluşturulmuş bir Bitcoin cüzdanından 40 Bitcoin’lik bir hareket gerçekleştirilmişti. 9 Şubat 2009 tarihinde oluşturulan Bitcoin cüzdanında 3655. blok ödülü olan 50 Bitcoin bulunuyordu. Bu cüzdandaki Bitcoin’lerin 40 tanesi bugün hareket ettirilmişti. Bu cüzdanın sahibinin Satoshi Nakamoto olduğu kesin değil ancak o dönemde Bitcoin’i bilen insan sayısı çok az olduğu için hesap sahibinin Satoshi olduğu düşülmüştü. 40 Bitcoin’lik satış ise Bitcoin fiyatının yaklaşık 500 dolar değer kaybetmesine sebep olmuştu.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir