1 milyar dolarlık transferin bedeli?

1 milyar dolarlık transferin bedeli?

1 milyar dolarlık transferin bedeli?

ABONE OL 

Kripto paraların çoğu zaman gizlilik yönünden önde olduğu herkes tarafından konuşulur. Transfer detaylarında transfer gerçekleştiren kişiye dair bilgi olmaması bazı kişileri cazip eden bir nokta haline geldi. Ancak bugün üzerinde duracağımız konu gizlilik değil düşük işlem ücretleri. Peki ne kadar 1 milyar dolarlık transferin bedeli?

Kullanılabilir Olma Yolunda Adım Adım

Dünya üzerinde ülkeler arasında para transferleri gerçekleştiren sistemler vardır. Bankalar Swift aracılığıyla gönderim sağlıyorlar ve ücreti oldukça yüksek. Bankaların dışında para gönderimi yapabileceğiniz birden fazla seçenek vardır. Ancak bu seçeneklerde genelde yollanan paranın tutarı arttıkça işlem ücreti de artmaktadır. Bitcoin ve kripto paraları öne çıkaran bir diğer özellikleri de işlem ücretlerinin oldukça düşük olması.

1 Milyar Dolarlık Transferin Bedeli?

Bugün gerçekleştirilen 94.504 Bitcoin (1.02 milyar dolar) transferinin maliyeti yaklaşık olarak 35 dolar. Gönderim tutarına bakıldığı zaman bu ücretin çok az olduğu anlaşılabiliyor. Bitcoin kullanımını yaygınlaştıracak en güçlü hamlelerden birisi de ödenen fee(işlem ücreti) tutarlarının oldukça düşük olması. Bu sorun işlem ücretleri cazip gelebilir fakat Bitcoin kullanımının daha da yaygınlaşması için güvenlik sorunlarının da çözülmesi gerekiyor. Geliştirilen birden fazla yöntem güvenlik için şu an yeterli olabilir ancak global kullanım için hala yeterli durumda değil.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir