Zoom şirketine bir kötü haber daha

Zoom şirketine bir kötü haber daha

Zoom şirketine bir kötü haber daha

ABONE OL 

Korona virüs salgınının en çok yararını gören Zoom uygulaması öğretmenlerin maaşından para çekmesinin ardından bir skandalla daha gündeme geldi.

Avantajlarıyla şirketlerin ve uzaktan eğitim görmek zorunda kalanların sıklıkla kullandığı, ücretsiz olarak 45 dakikalık görüntülü konuşma fırsatı sunan uygulama şimdi de yaşattığı sorunlarla konuşuluyor.

Zoom şirketinin yaşadığı sorunlar

New York’ta güvenlik açığı nedeniyle görüşmelerin ve ses kayıtlarının üçüncü şahısların eline geçebileceği ortaya çıkınca yasak getirildi. New York’ta başlayan yasak kararları dünyaya yayılarak birçok ülkede yasak getirildi ancak özellikle New York’ta 1 milyonu aşkın öğrencinin kullanması Zoom adına hayal kırıklığı olabilir.

Ancak şirketin yediği darbeler bunla sınırlı değil. Şirketin hissedarlarından biri olan Michael Drieu dolandırıcılık suçlamasıyla şirkete dava açtı. Dava dosyasında uygulamanın uçtan uca şifreleme eksikliği, izinsiz veri paylaşımı ve belli açıkların hissedarlar ile paylaşılmaması ve son olarak dolandırıcılık ile ismi çok karalanmış durumda.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.