Zelensky’den Starlink açıklaması

Zelensky'den Starlink açıklaması

Zelensky’den Starlink açıklaması

ABONE OL 

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodymyr Zelensky, Ukrayna için aktif edilen Starlink uydu internet hizmetiyle ilgili bir açıklamada bulundu.

Zelensky’den Starlink Açıklaması

Geçtiğimiz hafta Ukrayna Başbakan Yardımcısı ve Dijital Dönüşüm Bakanı olarak görev alan Mykhailo Fedorov‘un çağrısıyla SpaceX CEO’su Elon Musk, Ukrayna’da uydu internet hizmetinin aktif hale gelmesini sağlamıştı.

Cumhurbaşkanı Zelensky, bir tweet paylaştı ve yıkılan şehirler için önümüzdeki hafta başka bir Starlink sistemi grubu alacaklarını ve daha çok istasyonun Ukrayna’ya ulaşacağını açıkladı.

“Elon Musk ile görüştük. Ukrayna’yı sözleri ve eylemleriyle desteklediği için ona minnettarım. Gelecek hafta, yok edilen şehirler için başka bir Starlink sistemi grubu alacağız. Tartışmalı olası uzay projeleri. Ama bunu savaştan sonra konuşacağım.”

Ukrayna’da İnternet Hızı Ölçüldü!

Ukrayna Başbakan Yardımcısı ve Dijital Dönüşüm Bakanı Mykhailo Fedorov, Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin ardından Elon Musk’a bir tweet atarak uydu internet hizmeti istasyonlarının aktif edilmesini istemişti. Elon Musk ise bu talebe olumlu yanıt verip uydu internet hizmetini Ukrayna’da aktif duruma getirmişti.

Kullanılan internetin hızı ölçüldü ve Twitter’da paylaşıldı. İşte yeni nesil uydu internet hizmetinin internet hızı:

Ukrayna’da Starlink İnternet Hızı Ölçüldü!

Yayınlanan internet hızı ilerisi için fazlasıyla umut verici oldu. Şimdilik 2.000’in üzerinde olan uydu sayısının 12 bine çıkacağı ve Elon Musk’ın 30 bin uydu için çalışmalarını sürdürdüğünü düşünürsek ışık hızında internete sahip olmamız işten bile değil.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir