YouTube Shorts filigranı geliyor! TikTok benzeri hamle

YouTube Shorts filigran

YouTube Shorts filigranı geliyor! TikTok benzeri hamle

ABONE OL 

YouTube‘un kısa videoları paylaşmak amacıyla geliştirdiği Shorts için yeni bir adım atmaya hazırlanıyor. Yakın zamanda YouTube Shorts videolarına filigran eklenecek.

YouTube Shorts Filigran Desteğine Kavuşuyor

Instagram, TikTok ve YouTube arasında süren kısa süreli video rekabeti git gide kızışıyor. Bilindiği gibi TikTok videolarına TikTok logosu ve kullanıcı isminin yer aldığı bir filigran otomatik olarak ekleniyor. Instagram bu konuda bir hamle yapmasa da YouTube da TikTok gibi filigran kullanımına başlayacak.

YouTube Shorts Topluluk Yöneticisi konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

Shorts videolarınızı diğer platformlarda paylaşmak için YouTube Studio’dan indiren bir içerik oluşturucuysanız, artık indirdiğiniz içeriğinize eklenmiş bir filigran bulacaksınız. 

İzleyicilerinizin platformlar arasında paylaştığınız içeriğin YouTube Shorts’ta bulunabileceğini görebilmesi için indirdiğiniz Shorts’lara bir filigran ekledik. Bu, önümüzdeki birkaç hafta içinde masaüstünde kullanıma sunulacak ve önümüzdeki aylarda mobil kullanıma geçmeyi planlıyoruz.

YouTube Shorts filigranı geliyor! TikTok benzeri hamle

YouTube Shorts Aylık Kullanıcı Sayısı Açıklandı

Instagram Reels ve TikTok‘a rakip olarak duyurulan YouTube Shorts’un aylık kullanıcı sayısı açıklandı. Yayınlanan verilere göre YouTube Shorts aylık kullanıcı sayısı 1.5 milyarı aştı. Bu da eylül ayında aylık 1 milyar kullanıcısı bulunduğunu açıklayan TikTok‘un geride bırakıldığını gösteriyor.

Bilindiği gibi YouTube Shorts, kullanıcılara 15 saniye ile 60 saniye uzunluğundaki videoları yükleme imkanı veriyor. Platformun kısa sürede yakaladığı başarı da dikkatleri çekti.

YouTube’un Amerika Kıtası Başkan Yardımcısı Tara Walpert Levy, Shorts videoları için şöyle bir ipucu verdi:

Hem kısa hem de uzun biçimli içerik yükleyen kanallar, yalnızca bir biçim yükleyenlere göre genel olarak daha iyi izlenme süresi ve abone artışı elde ediyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Sosyal medya hesaplarımıza BURADAN ulaşabilir ve hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir