YouTube Netflix’in önemli özelliğini getiriyor

 YouTube Netflix’in önemli özelliğini getiriyor

YouTube yıllardır kullanıcılarının beklediği ve Netflix’te uzun zamandır bulunan bir çözünürlük tercihi özelliğini nihayet kullanıcılarına sunmaya hazırlanıyor. Mobil uygulamanın beta sürümünde yayınlanan bu özellik pek çok kullanıcıyı memnun edecek gibi görünüyor. İşte o özellik:

YouTube’a yıllardır beklenen bir özellik geliyor

YouTube Çözünürlük Tercihi Özelliği

Platforma girip bir video izlemeye başladığımız zaman çözünürlük otomatik olarak internet bağlantımıza göre belirleniyor. Bu özelliği elle değiştirebilsek de her videoda bir çözünürlüğe sabitlemek bazen can sıkabiliyor. Netflix ise çözünürlüğü sabitlemeye izin veriyordu. Artık popüler video paylaşım platformu da bu özelliğe sahip olacak.

YouTube kullanıcılarına açacağı bir menüde şu özellikleri sunacak:

  • Otomatik
  • Yüksek Kalite
  • Veri Tasarrufu
  • Gelişmiş

Bu ayarlardan Gelişmiş’i tercih ettiğiniz zaman önünüze 144p ile 1080p arasında seçenekler sunulacak ve istediğiniz bir çözünürlüğü tercih edebileceksiniz. İşte o menü:

youtube çözünürlük tercihi

Buna göre artık her videoyu istediğimiz çözünürlükte seyredebileceğiz. Örneğin internet bağlantımız çok iyi olsa bile tercihe bağlı olarak her video karşımıza 144p çözünürlükle çıkabilecek. Şimdilik beta sürümde test edilen bu özelliğin çok yakında tüm kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yazılım kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Baran Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir