YouTube Hikayeler özelliğini kaldırıyor!

YouTube Hikayeler

YouTube Hikayeler özelliğini kaldırıyor!

ABONE OL 

Dünyanın en büyük video platformu olan YouTube, bir süre önce kullanıma sunduğu Hikayeler özelliğini kaldırma kararı aldı.

YouTube Hikayeler Özelliği Yakında Kaldırılıyor

YouTube, 26 Haziran itibariyle Hikayeler özelliğini kaldırma kararı aldı. Birçok sosyal medya platformun bulunan Hikayeler özelliği, YouTube tarafından da kullanıcılara sunulmuş ancak beklenen ilgiyi görmemişti.

YouTube da kullanılmayan Hikayeler özelliğini 26 Haziran tarihi itibariyle kaldıracağını açıkladı.

YouTube paylaşılan Hikayeler‘i 24 saat boyunca abonelere gösteriyordu. Ancak 26 Haziran tarihi itibariyle Hikaye paylaş butonu kaldırılacak ve kaldırılmadan önce paylaşılan hikayeleri 7 gün boyunca göstermeye devam edecek. Ardından tamamen kaldırılacak.

YouTube Music Podcast Desteği Sunacak

YouTube Music kullanıcılarının bir süredir YouTube’dan talep ettiği Podcast desteği nihayet sunuluyor. YouTube Podcasting Başkanı Kai Chuk, yaptığı açıklama ile YouTube Music platformuna Podcast’lerin ekleneceğini duyurdu.

Podcast’lerin ücretsiz bir şekilde dinlenebileceğini belirten Chuk, Podcast ve müzik ayrımının rahatlıkla yapılabilmesi için Podcast’lere bir rozet ekleyeceklerini de belirtti.

Gelen bilgilere göre ilk aşamada lisanslı Podcast’lerin otomatik olarak yüklenmeyeceği, Podcast üreticileri tarafından gelen taleplere göre eklemelerin yapılması bekleniyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir