Yılmaz Aslantürk cüzdanı Binance tarafından kurtarıldı!

Yılmaz Aslantürk cüzdan

Yılmaz Aslantürk cüzdanı Binance tarafından kurtarıldı!

ABONE OL 

Ünlü çizer Yılmaz Aslantürk geçtiğimiz yıl sahip olduğu NFT’leri cüzdanının hacklenmesiyle birlikte kaybetmişti. Binance, Yılmaz Aslantürk’ün çalınan cüzdanını kurtararak NFT’lerden elde ettiği geliri de kurtardı.

Yılmaz Aslantürk Cüzdanı Kurtarıldı

Ülkemizde karikatürist denildiğinde akıllara gelen ilk isimlerden olan Yılmaz Aslantürk, NFT dünyasına giriş yapmış ve ürettiği NFT’leri satmaya başlamıştı. Opensea platformuna bağladığı Ethereum cüzdanını hacker’ların ele geçirmesiyle birlikte kripto paralarını da kaybeden Aslantürk, NFT piyasasına veda ettiğini açıklamıştı.

Binance, Yılmaz Aslantürk’ün varlıklarının Binance cüzdanlarına transfer edildiğini görünce olayı incelemeye başladı ve fonları kurtardı. Yılmaz Aslantürk resmi Twitter hesabından yaptığı açıklama ile şu ifadeleri kullandı:

Geçen yıl NFT işlerine bulaşmıştım çok da iyi gidiyordu fakat bir hırsız benim sanal cüzdanımı patlatıp tüm parayı alıp kaçmıştı. Binance com güvenlik ekibindeki arkadaşlar benden çalınanları bulup iade ettiler. Güne güzel başlatan @BinanceHelpDesk’e teşekkürler.

Yılmaz Aslantürk'ün cüzdanı hacklendi
Yılmaz Aslantürk cüzdanı Binance tarafından kurtarıldı!

Binance CEO’su da bu tweet’i alıntılayarak şu ifadeleri kullandı:

Geçen yıl Türkiye’deki bu ünlü sanatçının OpenSea’de başlattığı NFT’leri hack’lendi. Binance güvenlik ekibi bunu not aldı ve bir şüpheli tespit etti. Şüpheliyle aylarca iletişim kurduktan sonra sonunda parayı çaldıklarını kabul ettiler ve parayı iade etmeyi kabul ettiler.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir