Yıllardır oyunculara sunulan PES 2021 için şok karar!

Yıllardır oyunculara sunulan PES 2021 için şok karar!

Yıllardır oyunculara sunulan PES 2021 için şok karar!

ABONE OL 

PES 2021 için şok karar. Konami yapımcı şirketi tarafından oyunculara sunulan PES serisi ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Söylenenlere göre PES 2021 satışa sunulmayacak.

Futbol oyunu denildiğinde genel olarak akla iki isim geliyor. FIFA ve PES. PES serisi özellikle 2013 yılına kadar hayli popülerdi. Lakin PES 2014 ile birlikte değişen dinamikler seriye aşina olanlar tarafından benimsenemedi.

Spor kategorisinde futbol oyunu denildiğinde akla gelen ilk iki isim FIFA ve PES olur. PES 2013 zamanında neredeyse tüm futbol oyunu oynayan kitleyi kendisine toplamıştı. 2014’e geçtiği zaman FIFA tarzı simülasyon tarzına geçtiği anda çok fazla oyuncu PES’ten soğudu.

2013’ten itibaren PES serisinin oyunları 2013 kadar sevilmedi. Bu yüzden Konomaninin satış rakamları altüst oldu. Bu yüzden Konomi çok sert ve hızlı bir karar alarak oyunu piyasaya sürmeyeceğini belirtti.

PES 2021 için şok karar! PES 2021 çıkmayacak

Konomi tekrardan satışların artması için PES 2020’yi eFootball PES 2020 adıyla yayınladı. Bu sayede E-Spor camiasını hedef aldı. Ama bu hamlesi bir başarı getirmedi.

Geçtiğimiz günlerde Konomi PES 2021’i Microsoft Store’da satışa sundu. Ancak yapılacak şey oyunu piyasaya sürmek değil. PES 2020’yi güncellemek olacak. Bunun yanında bu karar sadece PC ve eski konsollar için alındı. Yani Playstation 5 ve Xbox Series X için gelebilir. Tabii bu tarz bir açıklama daha yapılmadı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir