Yerli otomobilin fabrikasının temelleri atılıyor

 Yerli otomobilin fabrikasının temelleri atılıyor

Yerli otomobilin fabrikasının temelleri atılıyor. Türkiye’nin ilk yerli elektrikli aracı TOGG’un fabrikasının temellerinin atılmasının ardından 2020 yılında araç ilk kez tüm özelliklerine sahip bir şekilde satışa çıkacak.

Yerli Otomobilin Fabrikasının Temelleri Atılıyor

Resmi açıklamanın kaynağı TOGG oldu. TOGG’un yeni hazırlanan internet sitesi ile temel atma töreni resmi bir şekilde açıklandı. Siteye uğrayarak kendi otomobil imajınızı oluşturabilir ve sosyal medyada paylaşım yapabilirsiniz.

Yerli otomobil TOGG’un fabrikasının temel atma töreni 18 Temmuz 2020 tarihinde saat 17:30’da Gemlikte gerçekleşecek.

TOGG’un resmi sitesine gitmek için buraya tıklayınız.

Yerli Otomobil TOGG’un Yüzde Kaçı Yerli?

Ülkemizin yerli otomobil girişimi olan TOGG, üretilecek yerli otomobilin yüzde kaçının yerli olduğuna dair açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamalar sosyal medyada olumlu tepkiler aldı.

2022 yılında satışa sunulacak olan yerli otomobilin ilk aşamada %51 oranında yerli olması bekleniyor. Daha sonraki aşamalarda %75‘lik oranın yakalanması hedefleniyor.

Yerli otomobil TOGG fabrikasının temeli ise bu ay atılacak.

Yerli otomobil TOGG

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu yerli otomobil hakkında şu açıklamaları yapmıştı:

“Yerli ve milli araçta yan sanayi çok önemli. İlk çıkacak araçta yüzde 51 yerlilik oranına ulaşmayı istiyoruz. Yeni bir teknolojik araç. TOGG için sektör temsilcilerimiz ve üniversitelerimizle birlikte çalışacağız. Hedefimiz, 2022 sonunda yüzde 51 yerlilik oranına sahip ilk aracı banttan indirmek.  2 sene sonra da bu yerlilik oranını yüzde 75‘e çıkarmayı hedefliyoruz. Tabii burada Bursa sanayisi her zaman çok önemli olacak. Bursa, otomotiv yan sanayisinde bizim gururumuz. Bursa iş dünyasının vereceği katkı çok önemli. Artık Bursalı TOGG var. Bursa’nın sektördeki tecrübelerinden istifade etmek istiyoruz.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir