Yerli otomobil TOGG için yeni fabrika paylaşımı

Yerli otomobil TOGG için yeni fabrika paylaşımı

Yerli otomobil TOGG için yeni fabrika paylaşımı

ABONE OL 

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun (TOGG) tarafından üretilecek olan yerli otomobil için resmi sosyal medya hesaplarından yeni bir fabrika açıklaması geldi.

Yerli otomobil hakkında çalışmalar tam gaz devam ederken yetkililerden ve sosyal medya hesaplarından sürekli bilgiler yayınlanıyor. TOGG sosyal medya hesapları üzerinden yapılan bir açıklamada otomobilin üretileceği yeni fabrika için önemli bir açıklama yapıldı.

Yerli Otomobil TOGG İçin Yeni Fabrika Paylaşımı

Açıklama, “Gemlik’te çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. Boya, enerji ve gövde binalarımızın zemin güçlendirme çalışmalarını tamamladık. Bizi izlemeye devam edin. #YeniLigGemlik #TOGG” şeklinde oldu.

İstanbul Sanayi Odası’nın Kasım ayı meclis toplantısında CEO Karakaş, “Elektrikli aracın belki de en önemli parçası batarya için bu konuda kendini kanıtlayan Farasis ile anlaşma imzaladık.  Yerli tedarikten sağlayamadığımızda, en iyisi neredeyse oradan almamız gerekiyor. Şimdiye dek 200 start-up inceledik ve 9’u ile çalışmaya başladık. Gemlik’te toplam 1,2 milyon metrekare arazide 175 bin metrekarelik bir tesisimiz olacak ve 4.300 kişiye istihdam yaratacak. Yıllık 175 bin araç kapasitesine sahip tesisimizde, 2032’ye kadar yerli otomobil özelinde 1 milyon toplam üretim olacak.” açıklamalarında bulundu.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir