Yerli otomobil fiyatı ile ilgili yeni iddia!

Yerli otomobil fiyatı

Yerli otomobil fiyatı ile ilgili yeni iddia!

ABONE OL 

Geçtiğimiz yılın Aralık ayında duyurulan ve tasarımı paylaşılan yerli otomobilin fiyatı ile ilgili yeni iddialar ortaya çıkmaya devam ediyor. Birçok kişiye göre ülkemiz şartlarına göre pahalı olması beklenen yerli otomobil fiyatı ile ilgili son iddia Fatih Altaylı‘dan geldi.

Fatih Altaylı dün köşe yazısından yerli otomobil TOGG’dan bahsetti. Geçtiğimiz günlerde bilindiği gibi yerli otomobil markasının adının TOGG olacağı kesinleşmişti. Şimdi ise Fatih Altaylı tarafından yerli otomobilin ortalama fiyatı paylaşıldı.

İşte Yerli Otomobil Fiyatı!

Yerli otomobil fiyatının minimum 25 bin dolar (yaklaşık 181.800 TL) olmasını bekleyen Altaylı, 30-35 bin dolar (215.000 – 255.000 TL arası) fiyat etiketiyle TOGG araçlarından birine sahip olunabileceğinden bahsetti.

TOGG araç içi

TOGG markası altında üretilecek yerli otomobiller ilk aşamada %51 yerli olacak. Ardından 3 yıl içerisinde yerlilik oranı %68‘e çıkarılacak.

TOGG İsmi Kullanılacak

18 Temmuz 2020 tarihinde Bursa’nin Gemlik ilçesinde temeli atılan yerli otomobile olan ilgi her geçen gün artıyor. Geçici olarak kullanılan TOGG ismi için birçok alternatif ortaya atılmış proje hazırlanana kadar resmi bir isim açıklanacağı duyurulmuştu. TOGG CEO’Su Mehmet Gürcan Karakaş konu hakkında şu açıklamaları yaptı:

“TOGG’un marka beğeni endeksi yüzde 73’lere çıktı. Bu sebeple yola TOGG markası ile devam etme kararı aldık.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.