Yeni nesil MacBook modelleri duyuruldu! İşte fiyatları

Yeni nesil MacBook modelleri

Yeni nesil MacBook modelleri duyuruldu! İşte fiyatları

ABONE OL 

Apple, daha öncedeki duyurduğu ve ‘One More Thing‘ ismini verdiği etkinlikte yeni nesil MacBook Air ve MacBook Pro modellerini duyurdu. Duyurulan MacBook modellerinin en dikkat çekici özelliği ise işlemcileri oldu. Normalde AMD veya Intel işlemci kullanan Apple, yeni Mac modellerinde Apple Silicon isimli işlemleri kullanıyor. İşte Yeni nesil MacBook modellerinin özellikleri.

MacBook Air Özellikleri

Bugün duyurulan Apple M1 işlemcisinden gücünü alan MacBook Air, 13 inç ekranıyla karşımıza çıkıyor. Apple M1 işlemcisinde 4 adet performans çekirdekli ve 4 adet verimlilik çekirdekli yapısıyla dikkatleri çekiyor. Yine bugün duyurulan MacOS Big Sur işletim sistemiyle kutusundan çıkıyor.

MacBook Air

Touch ID desteği bulunan MacBook Air, 15 saat internette sörf, 18 saat video izleme olanağını kullanıcılarına sunuyor. Önceki MacBook Air modellerinden 3.5 kat daha hızlı işlemciye olan modelin içerisinde fan bulunmuyor. 8 GB, 16 GB RAM ve 256 GB, 512 GB, 1 TB ve 2 TB SSD seçeneklerini sunan Apple, 30W USB-C güç adaptörüyle hızlı şarj desteğini de kullanıcılarına sunuyor.

MacBook Pro Özellikleri

Bugün duyurulan Apple M1 işlemcisinden gücünü alan MacBook Pro, 13 inç ekranıyla karşımıza çıkıyor. Apple M1 işlemcisinde 8 çekirdekli CPU yapısıyla dikkatleri çekiyor. Apple, 8 çekirdekli CPU sayesinde 5 kat daha hızlı grafik performansı sunuyor. Yine bugün duyurulan MacOS Big Sur işletim sistemiyle kutusundan çıkıyor.

MacBook Pro

MacBook Pro, 20 saat pil ömrünü kullanıcılarına sunuyor. Önceki MacBook Pro modellerinden 3.5 kat daha hızlı işlemciye olan modelin içerisinde fan bulunmuyor. 256 GB, 512 GB, 1 TB ve 2 TB SSD seçeneklerini sunan Apple, 61W USB-C güç adaptörüyle hızlı şarj desteğini de kullanıcılarına sunuyor.

İşte Yeni Nesil MacBook Modellerinin Fiyatları!
  • MacBook Air 8 GB RAM ve 256 GB SSD versiyonu 10.999 TL fiyat etiketiyle,
  • MacBook Air 8 GB RAM ve 512 GB SSD versiyonu 13.699 TL fiyat etiketiyle,
  • MacBook Pro 8 GB RAM ve 256 GB SSD versiyonu 14.299 TL fiyat etiketiyle,
  • MacBook Pro 8 GB RAM ve 512 GB SSD versiyonu 16.499 TL fiyat etiketiyle 17 Kasım‘da satışa sunulacak.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir