Yeni iPad Pro modeli Nisan’da gelebilir!

 Yeni iPad Pro modeli Nisan’da gelebilir!

Apple tarafından üretilen iPad Pro modellerine bir yenisi daha eklenebilir. Gelen sızıntılara göre nisan ayında duyurulacak olan iPad Pro işlemci detayıyla dikkatleri üzerine çekecek.

iPad Pro, M1 Benzeri İşlemci ile Duyurulabilir

Apple, geçtiğimiz yıl duyurduğu MacBook modellerinde kendi işlemcisine ilk defa yer vermişti. Daha önceden Intel işlemci kullanan teknoloji devi, Apple M1 işlemci isimli modeliyle ilk defa kullanıcılarının karşısına çıkmıştı. Şirket şimdi de aynı yolu tablet modelleri için izleyecek.

İddialara göre Apple, nisan ayında yeni iPad Pro modeli duyuracak. 12.9 inç‘ten daha küçük LED ekrana sahip olması beklenen tablet gücünü Apple M1 işlemcisiyle aynı performansı sağlayacak bir tableti işlemcisiyle sunacak. İşlemci dışında dikkat çeken bir diğer detay ise Thunderbolt girişinin kullanıcılara sunulacak olması. Bilindiği gibi Thunderbolt, USB-C‘den daha hızlı şarj imkanı sağlıyor.

Yeni iPad Pro modeli Nisan’da gelebilir!

Apple iPad Üretimi için Hindistan ile Görüşüyor!

Apple’ın Hindistan’da üretim kapasitesini arttırmak için girişimlerde bulunduğu iddia ediliyor. 2018 yılında yapılan anlaşmalar ile birlikte bazı iPhone modellerinin üretim yeri olan Hindistan, yakın zamanda iPad modellerinin de üretim merkezi haline gelebilir.

ABD’nin Hindistan’a 984 milyon dolar yatırım yapmak istediği iddia edilirken Hindistan’ın bu yatırım teklifinin 3 katına çıkılmasını istediği söyleniyor. Apple‘ın ise bu teklifi üç katına çıkarma konusuna pek sıcak bakmadığı ifade ediliyor. Teklifin yükseltilmesi ile birlikte daha büyük bir potansiyel beklentisi oluşacağı ve Hindistan‘ın kapasite olarak bu potansiyeli karşılayamayacağı söyleniyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir