Yeni iPad Mini özellikleri göründü!

Yeni iPad Mini

Yeni iPad Mini özellikleri göründü!

ABONE OL 

Apple tarafından duyurulması beklenen cihazlardan birisi de iPad Mini. Henüz resmi olarak herhangi bir özelliği bilinmese de 9to5Mac kaynağından gelen sızıntılarla birçok muhtemel özelliği karşımıza çıktı.

Yeni iPad Mini Özellikleri ve Tasarımıyla Karşımızda!

Apple bu yıl iPhone 13 serisini duyuracak. Bu seriye A15 Bionic çip güç verecek. Bu çip yalnızca iPhone 13 serisinde değil yeni iPad Mini modelinde de yer alacak. J310 kod ismiyle yapılan sızıntılara göre iPad modellerine özel A15X isimli bir çip de duyurulabilir. Daha önce de Ming-Chi Kuo tarafından ortaya atılan iddialara göre yeni iPad Mini 8.5 inç veya 9 inç boyutuyla karşımıza çıkacağı iddia edilmişti.

Ortaya çıkan tasarım sızıntıları da ekranın altında bir tuşun olmadığını gösteriyor. Ekran kasa oranı kalın çerçeve sebebiyle küçülse de kalın bir tasarımla şık bir görüntü elde edilmiş. Eğer bu tasarımla duyuru yapılırsa yeni iPad Mini modelinin dikkatleri üzerine çekmesi pek muhtemel.

Dikkat çeken bir diğer detay ise Apple ürünlerinde yer alan Lightning portu yerine USB-C portunun bu modelde yer alması bekleniyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.