Yatırımcılar merak ediyor: USDT batar mı?

USDT batar mı?

Yatırımcılar merak ediyor: USDT batar mı?

ABONE OL 

Kripto para yatırımcılarının merak ettiği konuların başında sabit fiyatlı kripto paraların batma ihtimali geliyor. Daha önce UST ile yaşanan mağduriyetler sebebiyle USDT ve USDC yatırımcıları bu sorunun yanıtını arıyor.

USDT Batar mı?

Terra şirketi tarafından geliştirilen UST, LUNA ile birlikte ciddi değer kaybı yaşamış ve yatırımcılarını mağdur etmişti. Sabit fiyatlı kripto para olması sebebiyle her zaman değerinin 1 dolara sabit olması beklenen UST fiyatının 0.03 dolara kadar geriledi.

Bu çöküşün ardından birçok kripto para yatırımcısı en büyük iki stable coin (sabit fiyatlı kripto para) olan USDT ve USDC‘nin batma ihtimalini merakla araştırıyor. Geçtiğimiz günlerde USDC rezervlerini açıklamış ve 13 milyar dolarlık nakitleri olduğunu ifade etmişti. Sahip olunan bu nakit varlığın USDC’nin 1 dolara sabit kalabilmesi için tutulduğu biliniyor.

Yatırımcılar merak ediyor: USDT batar mı?

Gelelim USDT batar mı? sorusunun cevabına. USDT’nin piyasa değeri 66 milyar dolar seviyelerinde. Bu piyasa değerinin korunması için şirketin rezervlerinde 66 milyar dolarlık varlık olduğu resmi internet sitesinde belirtiliyor. Bu da şirketin varlıklarıyla fiyatı koruduğunu açıkça gösteriyor.

Bilindiği gibi sabit fiyatlı kripto paraların değerini 1 dolarda sabit tutabilmesi gerekiyor. Bu da şirketin rezervleriyle doğrudan alakalı olduğu için sabit fiyatlı kripto para yatırımı yaparken (güvenli liman olarak) gerekli araştırmaların yapılması gerekiyor.

Tether Şirketi GBPT İle Karşımıza Çıkacak

Kripto para piyasasının güvenli limanı olan kabul edilen sabit fiyatlı kripto paralar büyük talep görüyor. Özellikle düşüş dönemlerinde birçok yatırımcı tarafından tercih edilen bu kripto paralara bir yenisi daha eklenecek.

USDT olarak bildiğimiz sabit fiyatlı kripto parayı geliştiren Tether, bir sabit fiyatlı kripto para daha duyurmaya hazırlanıyor. Fiyatı 1 sterlin‘e sabit olacak bu kripto paranın ismi ise GBPT olacak. GBPT ilk olarak Ethereum Blockchain ağın üzerinde faaliyet gösterecek. GBPT’nin talebe göre diğer Blockchain ağlarında da faaliyet gösterebileceği belirtildi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Sosyal medya hesaplarımıza BURADAN ulaşabilir ve hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir