Yarın duyurulacak iPhone 15 neleri getirecek?

iPhone 15 serisi batarya

Yarın duyurulacak iPhone 15 neleri getirecek?

ABONE OL 

Apple, yarın merakla beklenen iPhone 15 serisini duyuracak. iPhone 15 serisine dair bugüne kadar ortaya çıkan tüm sızıntılara hep birlikte göz atacağız.

iPhone 15 Neleri Getirecek?

iPhone 15 serisi yarın karşımıza çıkacak. Bu seriyle birlikte birtakım değişiklikler de iPhone modellerine yansıyacak. Net olarak bilinmese de daha önceki sızıntılarla başarısını kanıtlamış olan ünlü isimlerin sızıntıları büyük ilgi çekmişti.

4 modelden oluşacak olan seri de iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max modelleri yer alacak. Bazı sızıntılara göre ise iPhone 15 Pro Max modelinin iPhone 15 Ultra olarak karşımıza çıkabilir.

Seriye dair bugüne kadar onlarca sızıntı ortaya çıkmıştı. Bu sızıntıların en güçlü olanlarından biri ise USB-C portu olacak. Bazı sızıntılar Pro modellerinin USB-C portuyla karşımıza çıkacağını ifade ederken bazı sızıntılara göre ise tüm seride USB-C portu yer alacak.

iPhone 15 Tuş Takımında Köklü Değişiklik

iPhone 15 serisinin tuş takımlarında kökten bir değişim planlanıyor. Ming-Chi Kuo tarafından paylaşılan sızıntıya göre iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max modellerindeki tuş takımının tıpkı iPhone 7’deki ”Home” butonu gibi yarı dokunmatik olması bekleniyor.

Güç düğmesi ve ses düğmeleri için yarı dokunmatik yapıya sahip olan Taptic Engine teknolojisinin yalnızca iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max modellerinde yer alacağı da gelen sızıntılarda belirtiliyor. iPhone 15 ve iPhone 15 Plus modellerinin normal tuş takımıyla karşımıza çıkması bekleniyor.

Apple’ın Pro ve Pro Max modellerine eskisinden daha fazla önem verdiği bir kez daha görüldü.

iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max Farklı Kamera Dizilimiyle Tanıtılacak

Unknownz21 isimli Twitter kullanıcısı, paylaştığı tweet’inde iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max kamera yerleşiminin değişeceğini ifade etti.

Kamera yerleşimin ultra geniş açı ve telefoto kameralarının yer değişeceğini ifade eden Unknownz21, diziliş bakımından kameraların büyük benzerlik göstereceğini de belirtirken kamera fonksiyonlarının farklı olacağını belirtti.

iPhone 15 Pro 2 TB Seçeneği mi Sunacak?

iPhone 15 serisinin Pro modellerinde 1 TB’lık depolama seçeneği dışında bir de 2 TB’lık depolama seçeneği sunulacağı iddia edildi. Kore merkezli bir haber kaynağı tarafından paylaşılan iddia şimdiden büyük yankı uyandırdı.

Serinin Pro modellerinde depolama kapasitesi 128 GB yerine 256 GB’dan başlayacak. Ardından ise 512 GB, 1 TB ve 2 TB olmak üzere 4 farklı depolama seçeneği sunalacak. Ancak bu sızıntının bir iddia olduğunu unutmamak gerekiyor.

iPhone 15 Hakkında: Batarya Kapasiteleri Görülmüştü

iPhone 15 serisi bataryaları şu şekilde olması bekleniyor:

  • iPhone 15 – 3.877 mAh (iPhone 14 – 3.279 mAh)
  • iPhone 15 Plus – 4.912 mAh (iPhone 14 Plus – 4.325 mAh)
  • iPhone 15 Pro – 3.650 mAh (iPhone 14 Pro – 3.200 mAh)
  • iPhone 15 Pro Max – 4.852 mAh (iPhone 14 Pro Max – 4.323 mAh)

iPhone 15 Serisi Fiyatları da Ortaya Çıkmıştı

Ülkemizde döviz kuruyla birlikte sıklıkla zamla karşılaşan iPhone modellerine eylül ayında yenileri eklenecek. iPhone 15 serisiyle karşımıza çıkacak olan Apple‘ın tıpkı diğer senelerde uyguladığı fiyat politikasını sürdürmesi bekleniyor.

iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max modelleriyle karşımıza çıkacak olan iPhone 15 serisinin modeller bazında ortaya çıkmayan fiyatlar ortalama olarak göründü. Sızıntıya göre iPhone 15 serisi ortalama 925 dolar fiyat etiketiyle karşımıza çıkacak.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir