XRP fiyatı 1 haftada ikiye katlandı

 XRP fiyatı 1 haftada ikiye katlandı

Ripple tarafından üretilmiş olan XRP‘nin fiyatı geçtiğimiz günlerde 1 dolar aştı. 1.50 dolar seviyelerine kadar yükselen XRP şu an 1.35 dolar fiyatıyla alıcı buluyor. Yükselişini sürdüren XRP fiyatı 1 haftada ikiye katlandı.

XRP Fiyatı Artışını Sürdürüyor!

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple arasındaki dava sürerken XRP fiyatı soluksuz bir şekilde yükselmeye devam ediyor. 100 milyarlık arzını 45.4 milyarı dolaşımda olan XRP’nin yükselişe geçmesi dikkatlerden kaçmıyor.

5 Nisan tarihinde 0.63 dolar olan XRP fiyatı şu an 1.35 dolara yükseldi. Son 24 saatte 15.2 milyar dolarlık işlem hacmine sahip olan XRP, 61.3 milyar dolarlık piyasa değerine sahip.

Tradingview sitesinin verilerinden alınmıştır

SEC Ripple’a Cevap Vermişti

Ripple’ın mahkemeye yapmış olduğu itiraza SEC’den cevap geldi. Ripple SEC’nin Bitcoin ve Ethereum satışlarını menkul kıymet satışı olarak görmediklerini ancak XRP satışlarını menkul kıymet olarak görüldüğünü ve haksızlığa uğradıklarını iddia etmişti. SEC Avukatı Jorge Tenreiro şu ifadelerle cevap vermişti:

”Biz Bitcoin ve Ethereum’dan farklı değiliz’ demek istiyor. Ripple’ın kendi avukatlarının da size söylediği gibi, siz Bitcoin’le aynı değilsiniz. Çünkü siz bu varlığı yaratan bir kurumsunuz. Konunun temelinde bunlar farklı konular. Kullanım alanının gerçekten var olup olmadığını bile tartışıyoruz. Ancak buradaki konu böyle bir kullanım alanı olsa bile, Ripple ve savunma makamının XRP için kullanım alanı yaratmasının bile XRP’yi bir menkul kıymet yaptığıdır.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir