XRP fiyatı 1 doları aştı!

 XRP fiyatı 1 doları aştı!

Ripple tarafından geliştirilen ve birçok finans kuruluşu tarafından benimsenen XRP fiyatı nihayet 1 doları aştı ve 1.10 dolara ulaştı. SEC ile arasındaki dava ile sık sık gündeme gelen XRP, bu davadan olumlu bir şekilde etkilenmeye devam ediyor.

XRP Fiyatı 1 Doları Aştı

XRP fiyatı SEC ile arasındaki davadan olumlu etkileniyor. Henüz sonuçlanmayan dava ile ilgili ortaya çıkan tüm gelişmeler XRP’nin fiyatını olumlu etkilemeye devam ediyor. 100 milyar adet total arza sahip olan XRP’nin dolaşımdaki arzı ise 45.4 milyar olarak kayıtlara geçti.

Dolaşımda 45.4 milyar adet arza sahip olan XRP, totalde 48.6 milyar dolarlık piyasa değerine sahip.

XRP fiyatı
XRP fiyatı 1 doları aştı!

Ripple Savunmasını Yapmıştı!

Ripple yaptığı savunmada menkul kıymet satışı gerçekleştirilmediğini, XRP sahiplerinin Ripple ile herhangi bir ilişkisinin bulunmadığını ve Ripple şirket kârlarından pay olarak XRP sahiplerine ödeme yapılmadığını belirtti.

Ayrıca Ripple şirketinin hiçbir zaman ICO (halka arz satışı) yapmadığı ve XRP sahipleriyle herhangi bir yatırım anlaşması imzalanmadığını ifade etti. SEC‘in dava konusu yaptığı gerekçelerin Ripple’a uygun olmadığını da belirten Ripple, menkul kıymet satışlarıyla ilgili düzenlemelerin kendileriyle uyumlu olmadığını da belirtti.

Neler Olmuştu?

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple’ın 2013 yılında kurulup Chris Larsen ve Brad Garlinghouse tarafından toplanan sermaye ile şirketin faaliyetlerine başladı. Bu yöntemle 1.3 milyar dolarlık bir gelir elde eden Ripple‘ın bu geliri elde ederken herhangi bir lisansının bulunmaması SEC’nin radarına takıldı. SEC bu konuyu mahkeme taşıdı ve birçok kripto para borsası ve kripto para varlık fonu XRP’yi delist etti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir