Xiaomi yeni pil teknolojisi ile geliyor!

 Xiaomi yeni pil teknolojisi ile geliyor!

Xiaomi’nin 29 Mart tarihinde bir etkinlik düzenleyerek Mi 11 Lite, Mi 11 Pro ve Mi 11 Ultra modellerini duyuracağını sizlerle paylaşmıştık. Son sızıntılara göre şirket yeni bir pil teknolojisi geliştirdi ve bu teknolojiyi Mi 11 Ultra modelinde kullanacak.

Xiaomi Yeni Pil Teknolojisi Detayları

Xiaomi tarafından geliştirilen pil teknolojisinin ismi silikon-oksijen anot olacak. Bu teknoloji sayesinde piller daha ince ve daha çabuk şarj edilebilir olacak. Mi 11 Ultra modelinde yer alması beklenen teknolojinin ses getirmesi ve diğer şirketlerin de dikkatini çekmesi bekleniyor.

Şimdilik bu pil teknolojisi hakkında bilinenler bu kadar. Detayları 29 Mart tarihinde düzenlenecek etkinlikte hep birlikte göreceğiz.

Xiaomi yeni pil teknolojisi ile geliyor!

Xiaomi Mi 11 Lite Muhtemel Özellikleri

FCC raporunda M2101K8G model numarasıyla karşımıza çıkan akıllı telefon 4G ve 5G olmak üzere iki farklı versiyonu bulunacak. 4G desteği ise M2101K9AG model numarasıyla karşımıza çıkacak. 5G versiyonu 6 GB, 8 GB RAM ve 128 GB, 256 GB depolama kapasitesi ile kullanıcıların karşısına çıkacak.

33W hızlı şarj destekli 4.150 mAh bataryaya sahip olacak olan Mi 11 Lite, Android 11 ve MIUI 12.5 kullanıcı arayüzü ile kutusundan çıkacak. 5G desteğinin yanı sıra Bluetooth 5.2, NFC bağlantılarını da kullanıcılara sunacak olan Mi 11 Lite modelinin işlemcisi şimdilik bilinmiyor. Ancak Mi 11 Lite iddialara göre gücünü Snapdragon SD7350‘den alacak.

Xiaomi 29 Mart’ta bomba gibi geliyor! – Xiaomi Mi 11 Lite
Muhtemel Mi 11 Ultra Özellikleri

Filipinli bir YouTuber M2012K1G model numaralı Mi 11 Ultra‘yı paylaştığı bir videoda gösterdi. Tasarımını detaylı bir şekilde gösteren YouTuber kısa süre içerisinde videoyu kaldırdı.

6.8 inç OLED ekran ve üzerinde 20 megapiksel ön kamera sahip olması beklenen akıllı telefon gücünü Snapdragon 888‘den alması bekleniyor. 67W kablolu, 67W kablosuz ve 10W ters kablosuz şarj desteğine sahip 5.000 mAh bataryası ile kutusundan çıkması bekleniyor.

Arka kısmında 50 megapiksel ana kamera, 48 megapiksel geniş açı ve 48 megapiksel periskop telefoto kamerasının oluşturduğu üçlü arka kamera yerleşimi ile kullanıcıların karşısına çıkması bekleniyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir