Xiaomi üçüncü çeyrek raporunu yayınladı!

Xiaomi üçüncü çeyrek raporu

Xiaomi üçüncü çeyrek raporunu yayınladı!

ABONE OL 

Çin merkezli teknoloji devi Xiaomi, rakiplerine karşı gösterdiği performansı 2022 yılının üçüncü çeyreğinde gösteremedi. Yaşanan düşüş rapoda yer buldu.

Xiaomi Üçüncü Çeyrek Raporu Duyuruldu

Apple ve Samsung‘un ardından en büyük üçüncü akıllı telefon üreticisi olan Xiaomi, 2022 yılının üçüncü çeyreğinde 9.85 milyar dolar gelir elde etti. Şirket kârı ise ciddi bir düşüş yaşayarak 295 milyon dolar olarak kayıtlara geçti.

MIUI kullanıcı sayısı 78.1 milyon kişi artarak 564 milyon kişiye yükseldi. Yine aynı dönemde 40.5 milyon akıllı telefon satışı gerçekleştirildi. Bir önceki yılın aynı dönemi ile karşılaştırıldığında akıllı telefon üretimi ve sevkiyatı yüzde 7.8, gelir ise yüzde 11.1 azaldı.

Xiaomi üçüncü çeyrek raporu
Xiaomi üçüncü çeyrek raporunu yayınladı!

Xiaomi Güncelleme Desteği Detaylarını Açıkladı

Xiaomi duyurduğu akıllı telefonlarla dikkatleri üzerine çekmeyi yeniden başardı. 200 megapiksel ana kameraya sahip olan Xiaomi 12T Pro modeli etkinlik büyük ilgi görürken ek bir açıklama daha yapıldı.

Bu açıklama ile birlikte Xiaomi 12T ve 12T Pro modellerinin kaç yıl yazılım desteği alacağı sorusuna yanıt verildi. Her iki akıllı telefon da 3 yıl boyunca büyük yazılım güncellemelerini alacak. Ayrıca akıllı telefonlar 4 yıl boyunca güvenlik güncellemeleriyle desteklenecek.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir