Xiaomi Türkiye’de üretime başlıyor!

 Xiaomi Türkiye’de üretime başlıyor!

Ülkemizde akıllı telefon üretmek isteyen markalar arasında yer alan Xiaomi yaptığı açıklama ile ülkemizde üretim yapacağını resmi olarak duyurdu. Xiaomi tarafından 30 milyon dolar değerinde bir yatırım yapılması bekleniyor.

Xiaomi Türkiye’de Üretim Sürecini Başlatıyor

Xiaomi Türkiye’den açıklama geldi. Ülkemizde akıllı telefon üretimi yapmak isteyen markalar arasında yer alan Xiaomi’nin yapacağı yatırım detaylarına kavuştu. 30 milyon dolarlık yatırım yapacağı iddia edilen şirketin Türkiye Ülke Müdürü Usher Liu açıklamalarda bulundu.

Türkiye'de telefon üretecek şirketlere Xiaomi de katıldı!
Xiaomi Türkiye’de üretim sürecini başlatıyor

Xiaomi Türkiye Ülke Müdürü Usher Liu tarafından yapılan açıklama:

“Xiaomi ailesi olarak 2019 yılında Türkiye’de başlayan yolculuğumuzun bizi bu noktalara getirmesinden büyük gurur duyuyoruz. Bizi ilk günden bu yana kucaklayarak, Türkiye’nin bir numaralı akıllı telefon markası yapan ve en sevilen teknoloji markalarından biri olarak benimseyen Türk halkına teşekkür ederiz.

Xiaomi olarak en önemli önceliğimiz bulunduğumuz her bölgede katma değer yaratarak o bölgenin yerel bir parçası haline gelmek. Bu sebeple Türkiye’nin üretim yapacağımız dördüncü ülke olmasından dolayı çok mutluyuz. Bizim için en değerli pazarlardan biri olan Türkiye’de yatırımlarımıza hız kesmeden devam ederek çalışmalarımızı her zaman bir adım öteye taşımayı arzu ediyoruz. Yaklaşık 14 bin metrekare arazi üzerine kurulu fabrikamızla Türkiye’de üretime başlayacak olmaktan duyduğumuz heyecanı paylaşmak isterim.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir