Xiaomi plastik kullanımını azaltacak

Xiaomi plastik kullanımı

Xiaomi plastik kullanımını azaltacak

ABONE OL 

Çinli teknoloji devi Xiaomi, Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile Avrupa‘da satışa sunulan akıllı telefon kutularındaki plastik kullanımını yüzde 60 oranında azaltacağını duyurdu.

Xiaomi Plastik Kullanımını Azaltma Kararı Aldı

Xiaomi resmi Twitter hesabından yaptığı açıklama ile Avrupa’da satışa sunulan akıllı telefon kutularındaki plastik kullanımını yüzde 60 oranında azaltacağını duyurdu. İlk olarak Avrupa’da başlayacak bu uygulama daha sonra Xiaomi’nin satış yaptığı tüm ülkelerde kullanılmaya başlayacak.

Kutudan herhangi bir şekilde kablo ve adaptör çıkarılmayacağını özellikle belirten Xiaomi, kutu ve kutu içerisindeki plastik kullanımının azaltılacağını duyurdu. Uygulama ilk olarak Mi 10 Lite ile başlayacak.

Xiaomi Plastik Kullanımını Azaltması Apple’a Tepki mi?

Bu hamlenin Apple’a bir tepki olduğu da dikkatleri çekiyor. Apple, plastik kullanımını azaltmak amacıyla kutu içerisinden adaptörü çıkarmıştı ve iPhone satın alan kullanıcılara yalnızca iPhone ve Lightning kablosu vereceğini açıklamıştı. Ancak işin ilginç yanı Apple’ın 20W gücünde yeni bir adaptör üreterek satışa sunması oldu.

Apple’ı eleştiren diğer akıllı telefon üreticisi şirketlerinde birkaç yıl sonra Apple ile aynı hamleleri yapmaları da ortaya gülünç bir durum çıkarıyor. iPhone 7 ile birlikte 3.5 mm kulaklık girişini kaldıran Apple’ı diğer telefon üretici şirketler eleştirmişti ancak birkaç yıl sonra aynı hamleyi kendileri yapmıştı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.