Xiaomi otomobil fiyatı açıklandı!

Xiaomi otomobil fiyatı

Xiaomi otomobil fiyatı açıklandı!

ABONE OL 

Xiaomi geçtiğimiz hafta bir otomobil üreteceğini açıklamıştı. Xiaomi CEO’su Lei Jun tarafından yapılan açıklamalarda bazı detaylar paylaşıldı ve otomobil için 10 milyar dolarlık bir bütçe ayrılacağı açıklandı. Lei Jun bir canlı yayında Xiaomi otomobil fiyatı hakkında yeni bilgiler verdi.

Xiaomi Otomobil Fiyatı Belli Oldu

Xiaomi CEO’su Lei Jun, üretimini yapılacak elektrikli otomobil biriminin de yöneticiliğini üstlenmişti. Çalışmalara başlayan Xiaomi, otomobil için 10 milyar dolarlık bütçe ayırdığı açıklamıştı. Lei Jun bir canlı yayın başlattı ve Xiaomi otomobili hakkında bilgiler verdi.

Üretilecek otomobilin Sedan ve SUV kasa tiplerine sahip olacağını belirten Lei Jun, bu modellerin fiyatlarının 15 bin dolar ile 45 bin dolar arasında olacağını açıkladı. En son lansmanda logoyu da daha oval bir hale getirildiğini belirten Jun, bunun otomobiller için daha kullanışlı olacağını belirtti.

Xiaomi otomobil fiyatı açıklandı!

Rakiplerde Otomobil Üretebilir!

Akıllı telefon üreticilerinin otomobil pazarına da giriş yapmak için gerekli hamleleri yaptıklarını hep birlikte görüyoruz. Bu hamleler arasında Huawei ve Apple‘ın da hamleleri bulunuyor. Bu şirketler henüz yeni bir sektör olan elektrikli otomobil pazarı için yeni aktörler olma yolunda ilerliyorlar.

Elektrikli otomobil pazarındaki rekabet kızıştıkça şirketlerin fiyat politikaları buna göre şekilleniyor. Bu sebepten dolay şu an elektrikli otomobillerin fiyatları el yaksa da ilerleyen tarihlerde daha normal seviyelere gerilemesi bekleniyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir