Xiaomi, MIUI 13 güncellemesini 2021’de dağıtabilir

 Xiaomi, MIUI 13 güncellemesini 2021’de dağıtabilir

Xiaomi kullanıcılarına sunduğu kullanıcı arayüzü MIUI güncellemelerini akıllı telefonlarına yavaş yavaş gönderiyor. MIUI 12 güncellemesini henüz yükleyemeyen akıllı telefonlar bulunurken Xiaomi‘nin 2021 yılının 2. çeyreğine kadar MIUI 13 güncellemesini dağıtmayı planladığı ortaya çıktı.

MIUI 13 İddiası!

PiunikaWeb raporunda MIUI 13 güncellemesinin 2021 yılının 2. çeyreğine kadar duyurulması bekleniyor. Xiaomi’nin ‘Mi Community‘ platformunda üst yöneticilerinden birinin paylaşımında da MIUI 13 güncellemesi tarihi göründü.

‘Mi Community’ platformunda üst yöneticilerinden birinin paylaşımı

Ancak ortaya çıkan bu bilginin Xiaomi tarafından doğrulanmadığını belirtmek gerekiyor. MIUI 12’nin yakın zamanda ortaya çıkması ve bu güncellemeyi almayan telefonların bulunması sebebiyle MIUI 13’ün bu kadar erken bir tarihte duyurulması beklenmiyor.

MIUI 12 Çoklu Görev Arka Planı Test Ediliyor

Xiaomi’nin bir yetkilisi, karo ve kart şeklinde bir model üzerinde çalışıldığını ve animasyon efektinin optimize edilmesi üzerine çalışıldığını söyledi. Testten sonra şirket, küçük bir güncelleme olarak bu özelliği yayınlayacak.

Zaten çok sayıda Xiaomi kullanıcısı MIUI 12 güncellemesini kullanıyor ancak hala Android 10 kullanan birçok orta sınıf modeli de bulunuyor. MIUI 12 için dört aşama belirlenmiş durumda, ilki amiral gemisi cihazlar için, ikincisi orta sınıf, üçüncü ve dördüncü aşamalar ise orta ve giriş seviyesi akıllı telefonlar için tasarlandı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yazılım kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir