Xiaomi, Mi markasının fişini çekiyor

Mi markası

Xiaomi, Mi markasının fişini çekiyor

ABONE OL 

Çin merkezli teknoloji şirketi Xiaomi, kısa süre içerisinde büyük bir çıkış yakalamayı başarmıştı. Mi markası adı altında birçok ürünü olan Xiaomi, Mi markasının fişini çekeceğini açıkladı.

Mi Markası Kaldırılıyor

Xiaomi kısa mazisine rağmen piyasada ciddi bir yer edinmeyi başardı. Üretmiş olduğu neredeyse tüm ürünlerde ”Xiaomi Mi” şeklinde satışa sunan şirket şimdi de bu isimden ”Mi” kısmını atmaya karar verdi. Xiaomi şirket sözcüsünün XDA Developers’a yaptığı açıklamada ”Mi” markasının artık kullanmayacağını ifade etti.

Henüz bu gelişmenin ne zaman hayata geçeceği ise bilinmiyor.

Xiaomi, Mi markasının fişini çekiyor

Xiaomi Büyüyor

Çin merkezli teknoloji şirketi Xiaomi, akıllı telefon üretiminde bir hayli yol kat eden şirketlerden. Sürekli bir gelişim göstererek 2011 yılından bugüne kadar toplamda 800 milyon akıllı telefon satmayı başaran şirket, haziran ayında ve yüzde 17.1‘lik oranla en büyük akıllı telefon üreticisi oldu.

Xiaomi’yi yüzde 15.7 ile Samsung, yüzde 14.3 ile Apple takip etti. Counterpoint tarafından hazırlanan rapora göre Xiaomi, küresel olarak en büyük ikinci akıllı telefon üreticisi konumunda yer alıyor. Counterpoint yöneticisi Tarun Pathak’a göre Xiaomi, Huawei’den açılan boşluğu doldurdu.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.