Xiaomi Mi 10 Ultra hızlı şarj desteği aslında 80W mı?

Xiaomi Mi 10 Ultra hızlı şarj

Xiaomi Mi 10 Ultra hızlı şarj desteği aslında 80W mı?

ABONE OL 

Xiaomi‘nin ağustos ayında duyurduğu Mi 10 Ultra‘nın 120W hızlı şarj desteği olduğu açıklanmıştı. Ancak yapılan testlerde 120W hızlı şarj değerlerinin görülmediği ortaya çıktı.

Xiaomi Mi 10 Ultra Hızlı Şarj Desteği İkilemi

Mi 10 Ultra özellikleriyle dikkat çeken bir amiral gemisi olarak biliniyor. 120W hızlı şarj desteği ile bir hayli dikkatleri çeken akıllı telefon bir şarj testine tabi tutuldu. Bu test için 18W hızlı şarj destekli adaptör kullanıldı. Mi 10 Ultra şarja ilk takıldığında 92.3W gücüyle hızlı şarja başladı ancak bu değer ilerleyen dakikalarda 86.4W seviyelerine geriledi.

Testi gerçekleştiren ekibe göre Xiaomi bu haliyle bile çok hızlı şarj desteği sunuyor ancak şirketin lansmanda duyurduğu seviyeler şarj edilirken görülmüyor. Ayrıca 80W gücündeki hızlı şarj sırasında Mi 10 Ultra 43.8 derece sıcaklığa ulaştı. İdeal sıcaklık ise 40 derece olarak biliniyor. Eğer Xiaomi tarafından lansmanda duyurulan 120W hızlı şarj desteği ile şarj edebilme mümkün olursa telefon sıcaklığı daha fazla olacaktır.

Xiaomi tarafından konu hakkında resmi bir açıklama yapılmadı. Konu hakkında bir açıklama yapıldığında Teknoküpür olarak sizlerle paylaşacağız.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.