Xiaomi liderlik koltuğunda!

Xiaomi

Xiaomi liderlik koltuğunda!

ABONE OL 

Çin merkezli teknoloji şirketi Xiaomi, Counterpoint verilerine göre haziran ayının en büyük akıllı telefon üreticisi oldu. 2011 yılında faaliyete başlayan şirket kısa sürede elde etmesi zor bir başarıyı elde etmiş oldu.

Xiaomi Büyüyor

Çin merkezli teknoloji şirketi Xiaomi, akıllı telefon üretiminde bir hayli yol kat eden şirketlerden. Sürekli bir gelişim göstererek 2011 yılından bugüne kadar toplamda 800 milyon akıllı telefon satmayı başaran şirket, haziran ayında ve yüzde 17.1‘lik oranla en büyük akıllı telefon üreticisi oldu.

Xiaomi’yi yüzde 15.7 ile Samsung, yüzde 14.3 ile Apple takip etti. Counterpoint tarafından hazırlanan rapora göre Xiaomi, küresel olarak en büyük ikinci akıllı telefon üreticisi konumunda yer alıyor. Counterpoint yöneticisi Tarun Pathak’a göre Xiaomi, Huawei’den açılan boşluğu doldurdu.

Xiaomi liderlik koltuğunda!

MIUI 13 Çıkış Tarihi Nihayet Doğrulandı

Xiaomi, Redmi ve POCO modellerinde yer alan MIUI kullanıcı arayüzünün yeni versiyonu karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Xiaomi CEO’su Lei Jun tarafından yapılan açıklamaya göre MIUI 13 güncellemesi 2021 yılının sonlarında çıkacak. Net tarih vermeyen Jun, akıllı telefonları daha stabil, daha kullanışlı ve güvenli hale getiren kullanıcı arayüzü için ‘‘Umarım beklentilerinizi karşılar” ifadesini kullandı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir