Xiaomi ilk çeyrek raporunu açıkladı

Xiaomi ilk çeyrek raporu

Xiaomi ilk çeyrek raporunu açıkladı

ABONE OL 

Çin merkezli teknoloji devi Xiaomi, 2021 yılının ilk çeyrek raporunu açıkladı. Satışlarındaki ciddi artışla en büyük akıllı telefon üreticileri listesinde yükselmeyi sürdüren Xiaomi‘nin verilerine hep birlikte göz atacağız.

Xiaomi İlk Çeyrek Raporu Detayları

Xiaomi, 2021 yılının ilk çeyreğinde bir önceki döneme göre yüzde 54.7 yükselerek 12.04 milyar dolar gelir elde ettiğini açıkladı. Şirketin bu dönemdeki net kârı ise 960 milyon dolar olarak açıklandı. Elde edilen gelirin 8.06 milyar doları akıllı telefon satışlarından elde edildi. Canalys verilerine göre Xiaomi, dünyanın en büyük 3. akıllı telefon üreticisi oldu.

MIUI kullanım oranlarını da açıklayan Xiaomi bu konuda da ciddi başarı elde ediyor. Geçtiğimiz yılın aynı döneminde 331 milyon MIUI kullanıcısı bulunuyordu. Şimdilerde MIUI kullanıcı sayısı 425 milyona yükseldi. Ayrıca Xiaomi’nin 12 ülkede en çok satılan akıllı telefon listesinde 1. sırada yer aldığını da belirtmek gerekiyor.

Xiaomi ilk çeyrek raporunu açıkladı

Mi 11 Serisi Satış Raporu Yayınlanmıştı

Xiaomi, 29 Mart tarihinde Mi 11 Ultra, Mi 11 Pro, Mi 11 Lite 5G modellerini duyurmuştu. Daha önceden de Mi 11 modelinin duyuran Çin merkezli teknoloji devi, elde ettiği satış başarısını açıkladı. Açıkladığı satış raporunda Mi 11 serisinin dünya çapında 3 milyondan fazla satıldığı ortaya çıktı.

3 milyondan fazla gerçekleşmiş olan satışların büyük çoğunluğunun da Çin’de gerçekleştiği açıklandı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.