Xiaomi hızlı şarjın bataryaya zararlı olmadığını açıkladı

Xiaomi hızlı şarj

Xiaomi hızlı şarjın bataryaya zararlı olmadığını açıkladı

ABONE OL 

Çin merkezli teknoloji şirketi Xiaomi, akıllı telefonlarda sunduğu yüksek hızlı şarj kapasiteleri hakkında bir açıklama yaptı. Yüksek hızlı şarjın bataryaya zarar verdiği iddialarını ise örnekler vererek açıkladı.

Xiaomi Hızlı Şarjı Zirveye Taşıdı

Xiaomi, akıllı telefonlarda son olarak 200W hızlı şarj desteği sunmuştu. Öyle ki bu hızlı şarj teknolojisi 4.000 mAh kapasiteli bataryayı yalnızca 8 dakikada yüzde 100 şarj edebiliyor. Bu kadar hızlı şarj dolumu akıllarda ”Acaba bataryaya zarar veriyor mu?” sorularını getiriyor.

Xiaomi, akıllara gelen bu soruya cevap verdi. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre HyperCharge olarak adlandırılan 200W hızlı şarj desteği ile 800 kere şarj dolumunun ardından bataryanın sağlık seviyesinin yüzde 80 seviyesine gerilediğini ifade edildi. Bu seviyenin de akıllı telefon sektöründeki rakiplerine göre gayet yüksek bir seviye olduğu ifade edildi.

Xiaomi hızlı şarjın bataryaya zararlı olmadığını açıkladı

Xiaomi Hızlı Şarj Devrimi: HyperCharge

Xiaomi hızlı şarj deneyimine bir hayli önem veriyor. Şarj sürelerini dakikalara indiren şirket, süreyi daha da aşağılara çekti. 200W kablolu ve 120W kablosuz hızlı şarj deneyimini barındıran HyperCharge duyuruldu. Bu hızlı şarj desteği sayesinde 4.000 mAh kapasiteli bataryanın yüzde 100 şarja ulaşması 200W kablolu hızlı şarj desteği sayesinde 8 dakika, 120W kablosuz hızlı şarj desteği ile 15 dakika oldu.

Xiaomi’nin resmi YouTube kanalında paylaşılan bir video ile hızlı şarj deneyimi gözler önüne serildi. Hızlı şarj deneyimini bambaşka bir seviyeye yükselten Xiaomi, bu konuda lider olarak biliniyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir