Xiaomi dönen kamera patenti aldı

   Xiaomi dönen kamera patenti aldı

  Xiaomi akıllı telefonlarda bir devrim yaratacak bir patent aldı. Dönen bir kamera sistemiyle birlikte katlanabilir bir telefon formu ortaya koyan patent oldukça heyecan verici olarak nitelendiriliyor. Eğer tasarım gerçekleştirilirse oldukça ses getiren bir akıllı telefon olarak karşımıza çıkabilir.

  Xiaomi Dönen Kamera ve Katlanabilir Telefon Patenti Aldı

  Xiaomi Dönen Kamera

  Pantente göre Xiaomi’nin bu telefonu hem katlanabilir olacak hem de dönen bir kamera yapısı ile eşi benzeri görülmemiş bir yapıda olacak. Daha önce Samsung ve Huawei’nin geliştirdiği katlanabilir telefon formuyla benzerlik gösteren tasarım, kamera tasarımıyla ilk olacak.

  Daha önce herhangi bir teknoloji şirketi tarafından alınmayan bir patent olan katlanabilir kamera patenti gerçekleştirilirse kamera algısı oldukça değiştirecektir.

  Ancak bilinmesi gereken önemli bir detay var. Teknoloji şirketleri her aldıkları patentleri üretip satmıyorlar. Çoğu zaman piyasaya sürülmeyecek teknolojilerin patentleri teknoloji şirketleri tarafından alınır. Bu sebepten dolayı hiçbir zaman böyle bir akıllı telefonla karşılaşamayabiliriz.

  Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

  Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

  Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

  Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir