Xiaomi CEO’su otomobil için tarih verdi!

Xiaomi CEO'su otomobil

Xiaomi CEO’su otomobil için tarih verdi!

ABONE OL 

Xiaomi, kısa mazisine rağmen ciddi bir başarı elde etmiş ve global akıllı telefon pazarında ilk üç marka arasına girmişti. Şimdilerde otomobil üretimi konusunda çalışmalara başlayan şirketin CEO’su Lei Jun, otomobilin seri üretimi için tarih verdi.

Xiaomi CEO’su Otomobil Açıklaması Yaptı

Xiaomi otomobil üretimi için çalışmalarına devam ediyor. Xiaomi CEO’su Lei Jun, otomobil hakkında açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalara göre şirket 2024 yılında otomobilin seri üretimini başlatmayı hedefliyor. Eğer bu hedef gerçekleşmiş olursa Xiaomi artık otomobil sektöründe de resmi olarak faaliyet gösterecek.

Xiaomi CEO’su otomobil için tarih verdi!

Xiaomi Otomobil Fiyatı Belli Oldu

Xiaomi CEO’su Lei Jun, üretimini yapılacak elektrikli otomobil biriminin de yöneticiliğini üstlenmişti. Çalışmalara başlayan Xiaomi, otomobil için 10 milyar dolarlık bütçe ayırdığı açıklamıştı. Lei Jun nisan ayında bir canlı yayın başlatmış ve Xiaomi otomobili hakkında bilgiler vermişti.

Üretilecek otomobilin Sedan ve SUV kasa tiplerine sahip olacağını belirten Lei Jun, bu modellerin fiyatlarının 15 bin dolar ile 45 bin dolar arasında olacağını açıklamıştı. En son lansmanda logoyu da daha oval bir hale getirildiğini belirten Jun, bunun otomobiller için daha kullanışlı olacağını belirtti.

Elektrikli otomobil pazarındaki rekabet kızıştıkça şirketlerin fiyat politikaları buna göre şekilleniyor. Bu sebepten dolay şu an elektrikli otomobillerin fiyatları el yaksa da ilerleyen tarihlerde daha normal seviyelere gerilemesi bekleniyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir