Xiaomi CEO’su MIUI 13 çıkış tarihini verdi!

MIUI 13 çıkış tarihi

Xiaomi CEO’su MIUI 13 çıkış tarihini verdi!

ABONE OL 

Xiaomi CEO’su Lei Jun, cevabı merakla beklenen MIUI 13 çıkış tarihi hakkında açıklama yaptı. Kullanıcı arayüzü olarak her yıl duyurulan MIUI, bu yılda karşımıza çıkacak.

MIUI 13 Çıkış Tarihi Nihayet Doğrulandı

Xiaomi, Redmi ve POCO modellerinde yer alan MIUI kullanıcı arayüzünün yeni versiyonu karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Xiaomi CEO’su Lei Jun tarafından yapılan açıklamaya göre MIUI 13 güncellemesi 2021 yılının sonlarında çıkacak. Net tarih vermeyen Jun, akıllı telefonları daha stabil, daha kullanışlı ve güvenli hale getiren kullanıcı arayüzü için ‘‘Umarım beklentilerinizi karşılar” ifadesini kullandı.

MIUI 13 güncellemesi alacak telefonlar
Xiaomi CEO’su MIUI 13 çıkış tarihini verdi!

Xiaomi hakkında sızıntılarda bulunan birkaç kaynağa göre MIUI 13 güncellemesi önümüzdeki ağustos ayında duyurulacak. Merakla beklenen kullanıcı arayüzü MIUI 13 aynı zamanda sanal RAM sunacak.

Sanal RAM Nedir?

Sanal RAM dediğimiz özellik, telefonlarda yerleşik olarak bulunan depolama kapasitesinden RAM için bir bölümün ayrılarak kullanılmasıdır. Örnek vermek gerekirse 64 GB depolama kapasitesine sahip bir akıllı telefonunuz olduğunu varsayalım. 6 GB RAM kapasitesi de özellikler arasında yer alıyor olsun. MIUI 13 güncellemesi ile birlikte sunulması beklenen 3 GB büyüklüğündeki sanal RAM kapasitesi sayesinde RAM 9 GB’a yükselecek.

Depolama kapasitesi de 61 GB olarak kullanılabilecek. RAM dediğimiz özellik geçici bir depolama kapasitesi olduğu ve işlemlerin hızlı gerçekleşmesini sağlayan bir parça olduğu için sanal RAM ile birlikte akıllı telefonların performans anlamında ilerleyeceğini bariz bir şekilde görebileceğiz.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yazılım kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir