Xiaomi 200W hızlı şarj ile karşımıza çıkabilir!

Xiaomi 200W hızlı şarj

Xiaomi 200W hızlı şarj ile karşımıza çıkabilir!

ABONE OL 

Çin merkezli teknoloji devi Xiaomi‘nin yakında 200W hızlı şarj desteği ile karşımıza çıkacağı iddia edildi. Daha önce yaptığı sızıntılarla isminden söz ettiren Digital Chat Station, bu iddiayı ortaya attı ve merak uyandırmayı başardı.

Xiaomi 200W Hızlı Şarj İçin Çalışıyor

Digital Chat Station iddiasına göre Xiaomi 200W hızlı şarj desteğiyle karşımıza çıkacak. Vivo‘nun alt markası olan iQOO 7 modeliyle 120W hızlı şarj desteğini kullanıcılarına sunmuştu. Xiaomi bu rekoru kırarak hızlı şarj desteği konusunda sektörde lider haline gelmek istiyor.

Xiaomi’nin sunacağı iddia edilen hızlı şarj teknolojisi kablolu, kablosuz ve ters şarj oranlarının birleşmesiyle oluşacak. Mi 10 Extreme Commemorative Edition modelinde 120W kablolu, 55W kablosuz ve 10W ters kablosuz şarj desteği sunan şirket toplamda 185W hızlı şarj desteği sunmuştu. Şimdi ise bu seviyeyi 200W’a yükseltmek istiyor.

ABD Xiaomi
Xiaomi 200W hızlı şarj ile karşımıza çıkabilir!

Xiaomi Türkiye’de Akıllı Telefon Üretecek!

Oppo, Samsung ve Vivo şirketlerinin ardından fiyat/performans ürünleriyle dikkat çeken ve ülkemizde oldukça tutulan şirket de kervana katılarak Türkiye’de akıllı telefon üretmeye başlıyor. Tuzla’da Tadım Kuruyemiş fabrikasını kiralayan Oppo, Türkiye’ye 50 milyon dolarlık yatırım yapacak ve önümüzdeki ay telefon üretimine başlayacak. Vivo ve Samsung‘dan ise henüz somut adımlar göremedik ancak Çinli teknoloji devi hızlı davrandı.

Şirketin üretim üssü olarak bilinen Salcomp, Avcılar’da Ambarlı Limanı’na yakın bir alanda fabrika kurduğu ve 2 bin kişilik bir tesis olduğu belirtildi. Bu da ülkemizde 2 bin kişiye istihdam sağlanacağı anlamına geliyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir