• 31 Mayıs 2020

Xbox oyunları artık daha az yer kaplayacak

 Xbox oyunları artık daha az yer kaplayacak

Microsoft’un popüler oyun konsolu Xbox’un yeni çıkacak olan cihazı Xbox Series X hakkında yapılan açıklama konsolu bekleyenleri sevindirdi.

SSD teknolojisi ile yeni nesile giriş yapacak olan Microsoft, yeni modelinde 1 TB SSD’ye yer verecek. Depolama alanına ek olarak bir de hafıza modülleri ile direkt depolama arttırma imkanı da sundu. Ancak şirketin sunduğu özellikler bunlarla bitmiyor. Xbox direktörü’nden yapılan açıklamada oyun boyutları ile ilgili müjde verildi.

Xbox oyunları artık daha az yer kaplayacak

GameSpot’a yapılan açıklamada Xbox Program Yönetimi Direktörü Jason Ronald, yakın zamanda satışa sunulacak olan yeni nesil konsolun, büyük dosya boyutlarını hafifletmeye yardımcı olacak olan özel donanım tabanlı sıkıştırma teknoloji içereceğini açıkladı.

Jason Ronald yaptığı açıklamada, “Sıkışmamız oyunların SSD üzerinde mümkün olduğunca az yer kaplamasına olanak sağlarken, tipik olarak çalışma zamanı ile ilişkili tüm CPU ek yüklerini ortadan kaldıracak. Bu varlıkların gerçek boyutunun sıkıştırılmasına yardımcı olmak için genel olarak oyun boyutuna en çok katkıda bulunan doku verileri sıkıştırmak için özel olarak tasarlanmış BCPack’i içerecek.” dedi.

Yeni nesil oyunlar oyuncuların SSD alanının kullanılmadığı diller, oynanmayan çok oyunculu modlar ve daha fazlasını kaldırma imkanı sunuyor. Bu sayede de gereksiz dosyalar yüklenmiyor ve depolamadan tasarruf edilecek.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir