X (Twitter), internet sitelerine giden bağlantıları yavaşlatıyor

Elon Musk @x

X (Twitter), internet sitelerine giden bağlantıları yavaşlatıyor

ABONE OL 

Elon Musk, Twitter’ı X’e dönüştürdü ve büyük kararlar almaya devam ediyor. X (Twitter) platformundan gönderilen bağlantılarda yavaşlatma uygulayan Musk, rakibi Instagram ve Facebook’u hedef aldı.

X (Twitter) Yeni Bir Hamle Yaptı

Elon Musk, Twitter markasını X markasına dönüştürdü. Bu hamlesinin ardından birtakım değişiklikler yapmaya devam etmişti. Şimdi o yeniliklere bir yenisi daha eklendi. Özellikle Facebook, Instagram ve Bluesky platformlarına gönderilen bağlantıları 5 saniye kadar yavaşlatan Musk, rakiplerine bu şekilde zarar vermeye çalışıyor.

Kullanıcı istatistiklerine göre yavaş açılan bağlantılarda hedef olan internet sitesi kullanıcı kaybetmekte. Bunun farkında olan Musk, böyle bir hamle yaparak rakip platformların kullanıcı sayısını ve dolaylı olarak da gelirlerini azaltmayı hedefliyor.

Facebook, Instagram ve Bluesky platformlarının dışında The New York Times ve Reuters gibi haber sitelerine de yönlendirme yapan bağlantıları yavaşlattı.

Yeni Twitter CEO’su Görevine Başladı

44 milyar dolar karşılığında Elon Musk tarafından satın alınan Twitter, yakın yeni CEO’su ile yola devam edecek. Elon Musk tarafından paylaşılan tweette ”She” ifadesini kullanan Musk, yeni CEO’nun kadın olduğunu da belirtmiş oldu:

Twitter için yeni bir CEO tuttuğumu duyurmaktan heyecan duyuyorum. Yaklaşık 6 hafta içinde başlayacak. Yeni rolüm, yönetici başkanı ve CTO, ürün, yazılım ve hizmetlilerden sorumlu yönetici olacak.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir