WWW NFT’si 5.3 milyon dolara satıldı!

WWW NFT

WWW NFT’si 5.3 milyon dolara satıldı!

ABONE OL 

WWW olarak bildiğimiz World Wide Web‘in açık kaynak kodları WWW geliştiricisi Tim Berners-Lee tarafından NFT olarak satışa sunuldu. NFT satışları da giderek popülerleşmeye başladı.

WWW NFT’si Satıldı!

NFT, Non-fungible token kelimelerinin baş harfinden oluşuyor ve değiştirilemez token anlamına geliyor. Yani internet dünyasının koleksiyon ürünleri olarak düşünebiliriz. Birçok ünlü isim koleksiyon niteliği taşıyan ürünlerini internette NFT olarak satışa sunmaya başladı. WWW kurucusu Tim Berners-Lee, WWW açık kaynak kodlarını NFT olarak satışa sundu. Bu NFT, 5.34 milyon dolar karşılığında satışa sunuldu.

Aslında kaynak kodları satılmıyor. Lee, bu NFT satışını şu şekilde açıkladı:

”Kendi yazdığım bir Python programıyla yaptığım kaynak kodun duvara yapıştırılıp benim tarafımdan imzalanmış olsaydı nasıl görüneceğini gösteren bir resmi satıyorum.”

WWW NFT’si 5.3 milyon dolara satıldı!

eBay NFT’lere Yeşil Işık Yakmıştı

İnternette açık arttırma usulüyle satış yapma olanağı sağlayan eBay, ürün listeleme politikalarında düzenlemeye gitti ve NFT’lerin eBay’de satışa sunulması için hiçbir engel bırakmadı. NFT’lerin açık arttırma usulü satışa sunulması sebebiyle eBay’in bu konuda önemli bir adım attığını söylemek mümkün.

NFT’lere özel online açık arttırma platformları oluşturulmuş ve bu platformlara büyük rağbet gösterilmişti. eBay’de hali hazırda pazardaki konumu sayesinde lider platform olma ihtimali bulunuyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.