WWDC 2021 tarihi açıklandı!

 WWDC 2021 tarihi açıklandı!

Apple tarafından her yıl düzenlenen Dünya Geliştiriciler Konferansı (WWDC), bu yılın da geçtiğimiz yıl gibi çevrim içi olarak düzenlenecek. Apple yöneticilerinden Greg Joswiak, paylaştığı tweet ile WWDC 2021 tarihini açıkladı.

WWFC 2021 Tarihi Belli Oldu!

Apple yöneticilerinden Greg Joswiak paylaştığı bir tweet ile WWDC etkinliğinin bu yıl 7 Haziran ve 11 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirileceğini açıkladı. WWDC etkinliklerinde o yıl duyurulacak olan yazılımlar tanıtılıyor. iOS 15, MacOS 12, WatchOS 8 işletim sistemlerinin bu tarihte tanıtılacağı biliniyor.

WWDC 2021 tarihi açıklandı!

Brezilya Apple’a Ceza Kesti!

Apple, teknoloji dünyası tarafından gelen eleştirilere rağmen kararını sürdürerek iPhone kutularından şarj adaptörü ve kulaklıkları çıkarmıştı. Xiaomi ve Samsung bu hamleyi tiye almıştı fakat aynı yolunu kendileri de izlemişti. Şarj adaptörü ve kulaklıkların çıkarılmasıyla birlikte akıllı telefon fiyatlarının da düşmemesi ülkelerin tepki göstermesine sebep oldu.

Son olarak Brezilya’da Tüketici Koruma Kurumu, şarj adaptörü ve kulaklığın kutu içerisinde yer almaması ve kutu içeriğinin eksik olması halde telefonu hala aynı fiyattan satılması sebebiyle Apple’a 2 milyon dolarlık para cezası verdi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir