Wordle New York Times tarafından satın alındı

Wordle New York Times tarafından satın alındı

Wordle New York Times tarafından satın alındı

ABONE OL 

Son dönemlerin popüler kelime oyunu olan Wordle New York Times tarafından satın alındı.

Son zamanlarda sosyal medyada skorları gösteren renkli kutucukları paylaşan insanları görüyoruz, oyunu bilmeyenler için anlamsız gelse de oyunu oynayanlar için çok şey ifade eden renkli kutucuklar beş harfli kelimeleri temsil ediyor. Her gün bir oyun oynama hakkımızın bulunduğu Wordle, geçtiğimiz yılın kasım ayında günlük 90 kullanıcıya sahipken geçen hafta bu miktarı 2 milyona çıkarttı ve internet trendi haline geldi.

Wordle New York Times Tarafından Satın Alındı

Josh Wardle’ın soyadına benzettiği isme sahip olan Wordle, yakaladığı popülerliğin ardından New York Times tarafından satın alındı. “Wordle artık günlük deneyimde bir rol oynayacak ve dünya çapında milyonlarca insana haberlerini ve yaşam ihtiyaçlarını karşılamak için The Times’a başvurmaları için bir neden daha verecek” sözleriyle açıklanan satın alımın ardından oyunun dinamiklerinde bir değişiklik olmayacağı ve ücretsiz olarak devam edeceği oyunun yaratıcısı olan eski Reddit mühendisi Josh Wardle tarafından açıklandı.

Şirket tarafından herhangi bir fiyat açıklanmazken yalnızca “yedi haneli düşük bir fiyata” satın alındığı açıklandı. New York Times, 2025 yılına kadar 10 milyon aboneyi hedefliyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.