Windows 11’den önemli yenilik

Windows 11'den önemli yenilik

Windows 11’den önemli yenilik

ABONE OL 

Microsoft, yeni işletim sistemi Windows 11‘de çok önemli ve bir süredir beklenen bir yenilikle karşımıza çıktı. İşte o yenilik:

Windows 11’den Önemli Yenilik

Google Chrome ya da benzeri internet tarayıcılarında gezinirken birden fazla sekme açıp sekmeler arasında geçiş yapabiliyoruz ancak aynı özelliğin Windows içerisindeki dosya gezgininde olmaması negatif bir durumdu. Microsoft yeni işletim sistemine getireceği yeni güncelleme ile bu duruma bir son veriyor.

Artık dosya gezgininde açtığımız birden fazla dosya ayrı ayrı olarak değil, tek ekranda birden fazla sekme olarak görünebilecek.

Windows 11’den Önemli Yenilik

Windows 11 Kullanım Oranı Açıklandı

Analiz için Windows 10-11 kullanan 60 bin bilgisayar incelenirken sürüm dağıtım istatistiklerine göre Windows 11 kullananların oranı yüzde 16,5‘e ulaşmış durumda. Bu istatistik de kasım ayından bu yana kullanım oranının iki katına çıktığını gösteriyor.

Windows 11 Kullanım Oranı Açıklandı
Windows 10 ve 11 Kullanım Oranı

Kullanılan Windows sürümlerinde ise ortaya çıkan enteresan bir bilgiye göre Windows 10 21H1 sürümü, yüzde 28,6‘lık kullanım oranıyla en popüler sürüm olarak karşımıza çıkıyor. İkinci sırada Windows 10 20H2 sürümünü yüzde 26,3‘le görüyoruz. Windows 10 21H2 işletim sistemi sürümünün kullanım oranının da Kasım ayından bu yana üç katından fazla artarak yüzde 12,1‘e ulaştığını belirtmek gerekiyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir