Windows 11 dağıtım tarihi açıklandı

Windows 11 dağıtım tarihi

Windows 11 dağıtım tarihi açıklandı

ABONE OL 

Microsoft tarafından geliştirilen ve dünya üzerinde milyarları bulan kullanıcı sayısına sahip olan Windows 11 ile ilgili resmi tarih açıklandı. Merakla beklenen tarih Windows Pazarlama Müdürü Aaron Woodman tarafından açıklandı.

İşte Windows 11 Dağıtım Tarihi!

24 Haziran tarihinde Windows 11 tanıtılmış ve kullanıcılar için yeni bir merak konusu daha ortaya çıkmıştı. Kullanıcılara ne zaman gönderileceği merak konusu olan Windows 11 güncellemesi için Aaron Woodman tarafından tarih açıklandı. Woodman, 5 Ekim 2021 tarihinden itibaren Windows 10 kullanıcılarına bir güncelleme olarak Windows 11’in gönderileceğini ifade etti.

Bu tarihten itibaren de Windows 11 ön yüklü bilgisayarlarında satışa çıkacağı açıklandı. Windows 11, bir önceki Windows sürümüne göre temel değişiklikler barındırıyor ancak birçok konuda iyileştirmeleri kullanıcılara sunacak.

Windows 11 dağıtım tarihi açıklandı

Windows 11 Özellikleri

Microsoft, Windows 11 işletim sistemi ile kullanıcılarına pek fazla yeni özellik vaat etmiyor. Daha çok görünüme odaklandığı açık bir şekilde görünen şirketin, daha sade bir tasarım sunması da dikkatleri çekiyor. Windows 10 ile büyük benzerlik gösteren işletim sisteminin birçok uygulamada da sorun çıkarmadan çalışması bekleniyor.

Özellikle belirli oyun veya uygulamaları kullanan kullanıcılar bu konuda oldukça endişeliydi fakat Microsoft alışılagelmiş düzeni pek fazla bozmadan yalnızca birkaç tasarım değişikliği ile Windows 11’i kullanıcılara sundu. Örneğin açılan pencerelerin en kenar kısımları artık oval bir yapıda olacak.

Windows 10 Desteği İçin Tarih Verildi

Windows 10 kullanıcıları Windows 10 desteğinin ne zaman kesileceğini merak ediyordu. Gelen bilgilere göre Microsoft, 2025 yılında Windows 10 desteğini sonlandıracak. Hala aktif bir şekilde güncelleme alan Windows desteği 4 yıl sonra sonlanmış olacak.

2015 yılında Microsoft tarafından piyasaya sürülen Windows 10 kullanıcı sayısı açıklanmıştı. 2020 yılında 300 milyon yeni kullanıcıya ulaşan Windows 10, toplamda 1.3 milyar kullanıcıya ulaştığı açıklanmıştı. Özellikle Korona virüsü pandemisi sebebiyle uzaktan eğitim ve uzaktan çalışmanın yaygınlaşmasıyla birlikte bilgisayar satışları da artış gösterdi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir