Windows 10 kullanıcı sayısı açıklandı

 Windows 10 kullanıcı sayısı açıklandı

Microsoft tarafından geliştirilen ve dünya üzerindeki en yaygın işletim sistemlerinden olan Windows 10‘un kullanıcı sayısı açıklandı. Kullanıcı sayısı 1 milyarı aştı.

İşte Windows 10 Kullanıcı Sayısı

2015 yılında Microsoft tarafından piyasaya sürülen Windows 10 kullanıcı sayısı açıklandı. 2020 yılında 300 milyon yeni kullanıcıya ulaşan Windows 10, toplamda 1.3 milyar kullanıcıya ulaştı. Özellikle Korona virüsü pandemisi sebebiyle uzaktan eğitim ve uzaktan çalışmanın yaygınlaşmasıyla birlikte bilgisayar satışları da artış gösterdi.

Windows 10 kullanıcı sayısının artması yeni bilgisayarlar satıldığı anlamına geliyor. Bu da Microsoft gelirlerini doğrudan etkiliyor. Microsoft 2020 yılında 41.7 milyar dolar gelir, 15.5 milyar dolar kâr elde edildi. Bu gelirin 17.7 milyar dolarlık kısmını Microsoft bulut hizmetlerinden elde edildi.

Windows 10 kullanıcı sayısı açıklandı

Microsoft Beyin Dalgalarıyla Kripto Para Madenciliği Patenti Aldı

Madencilik yapmak için gerekli olan ekipmanların fiyatları da bu talebin artışıyla birlikte yükselişe geçti. Microsoft bu konu üzerinde yaptığı çalışmanın patentini aldı. Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü‘nün raporlarında Microsoft‘un beyin dalgalarıyla kripto para madenciliği konusunda patent aldığı görüldü.

İnsan beyninin bir iş ile uğraştığında ortaya koyduğu enerjiyi kripto para madenciliği için kullanmaya hedefliyor. Vücudun belirli yerlerine yerleştirilecek olan sensörler aracılığıyla enerjiyi ölçerek yeterli enerjinin harcandığını tespit etmesiyle halinde kripto para üretimi gerçekleşecek.

Bu projenin ne zamana hayata geçeceği bilinmiyor ancak eğer hayata geçerse büyük ses getirmesi bekleniyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir