WhatsApp’taki açık kullanıcıların izlenmesini sağlıyor

 WhatsApp’taki açık kullanıcıların izlenmesini sağlıyor

Dünyanın en büyük çevrim içi mesajlaşma uygulamalarından olan WhatsApp‘ta yeni bir açık keşfedildi. Bu açık sayesinde siber korsanlar kullanıcıları izleyebiliyor.

WhatsApp’taki Açık İzlenmeye Davetiye Çıkarıyor

WhatsApp, kullanıcılarına birtakım özelliği gizleme imkanı tanıyor. Örneğin durumlarınızı ve son görülmenizi gizleyebiliyorsunuz. Ancak çevrim içi oluşunuzu gizleyemiyorsunuz. Bu durumda siber korsanlar tarafından izlenme ihtimalinizi arttırıyor. Siber korsanlar takip etmek istedikleri kişinin numarası ile anlık çevrim içi olup olmadığını görebiliyor.

Özel programlar geliştiren siber korsanlar bu sayede çevrim içi olan kullanıcıları rahatlıkla liste halinde görebiliyor. WhatsApp tarafından sunulan çevrim içi olan kullanıcıyı görme detayı siber korsanların iştahını kabartıyor. Uzmanlara göre tıpkı WhatsApp tarafından sunulan diğer özellikler gibi bu özelliğinde kullanıcıların ayarlama yapabilecekleri duruma getirilmesi gerekiyor.

WhatsApp’taki açık kullanıcıların izlenmesini sağlıyor

WhatsApp Yeni Özellik Sunuyor!

WhatsApp uzun bir süre önce kullanıcıların sesli mesaj gönderme imkanı sunmuştu. Bu özellik ile sürekli mesaj yazmak istemeyen kullanıcılar, mesaj olarak yazmak istediklerini sesli mesaj olarak gönderiyordu. Yakın zamanda sunulacak olan kararlı sürüm ile birlikte kullanıcılara, sesli mesajları hızlandırma özelliği sunulacak.

Yalnızca normal olarak dinlenebilen sesli mesajlar artık 1.5x, 2x hızlarında dinlenebilecek. İlk olarak Android kullanıcılarına sunulması beklenen özellik daha sonra da iOS kullanıcılarına sunulacak. Güncellemenin birkaç ay içerisinde yayınlanması bekleniyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yazılım kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir