WhatsApp’ta durumlar artık sohbet ekranında!

WhatsApp'ta durumlar artık sohbet ekranında!

WhatsApp’ta durumlar artık sohbet ekranında!

ABONE OL 

WhatsApp platformunda artık insanların durumlarına bakmak için altta en soldaki durumlar sekmesine girmek zorunda kalmayacağız, eğer sohbet ekranımızda yer alan birisi durum atmışsa bunu direkt sohbet ekranında görebileceğiz.

WhatsApp’ta Durumlar Artık Sohbet Ekranında!

WABetaInfo, şirketin üzerinde çalıştığı yeni özelliği yeniden ortaya çıkardı. Meta şirketi Instagram’da yer alan bir özelliği WhatsApp platformuna da entegre etmeye hazırlanıyor. Test aşamasında olan özelliğe göre artık sohbet listemizde olan biri durum attığı zaman durumu görmek için durumlara girmemize gerek kalmayacak. Sohbet ekranında aynen Instagram’daki gibi kişinin profil fotoğrafının etrafında bir çember yer alıyor ve çembere tıkladığımızda kişinin hikayelerini görebiliyoruz.

WhatsApp Sesli Mesajları Güncelledi!

Sesli mesaj özelliğine gelen yeni özellikler WhatsApp tarafından şöyle açıklandı:

  • Sohbet Dışı Oynatma: Çoklu görevleri yerine getirebilmeniz veya diğer mesajları okuyup yanıtlayabilmeniz için sohbet dışında bir sesli mesaj dinleyin.
  • Kaydı Duraklat/Kayda Devam Et: Sesli mesaj kaydederken, kesintiye uğradığınızda veya düşüncelerinizi toplamanız gerektiğinde, artık kaydı duraklatabilir ve hazır olduğunuzda devam edebilirsiniz.
  • Dalga Biçimi Görselleştirme: Kaydı takip etmeye yardımcı olmak için sesli mesajda sesin görsel bir temsilini gösterir.
  • Taslak Önizleme: Sesli mesajlarınızı göndermeden önce dinleyin.
  • Oynatmayı Hatırla: Bir sesli mesajı dinlerken duraklatırsanız, sohbete döndüğünüzde kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.
  • İletilen Mesajlarda Hızlı Oynatma: Hem normal hem de iletilen mesajları daha hızlı dinlemek için sesli mesajları 1,5 kat veya 2 kat hızda oynatın.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Sosyal medya hesaplarımıza BURADAN ulaşabilir ve hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir