WhatsApp’ın sonu mu geldi? Elon Musk’tan önemli paylaşım!

 WhatsApp’ın sonu mu geldi? Elon Musk’tan önemli paylaşım!

Bildiğimiz üzere geçtiğimiz günlerde WhatsApp, kullanıcılarına bir sözleşme gönderdi ve bir bakıma ültimatom vermiş oldu. Sözleşmenin içeriğinde en çok dikkat çeken durum kullanıcıların verilerini Facebook ile paylaşmak zorunda olması oldu, şirket eğer bunu kabul etmezsek 8 Şubat itibariyle artık WhatsApp kullanamayacağımızın altını çizdi.

Facebook’un popüler mesajlaşma uygulamasını satın almasının ardından birçok kez güvenlik problemi yaşaması ve gizlilik ihlali gibi davalarla karşı karşıya kalmasının ardından böyle bir talep kullanıcıları fazlasıyla kızdırdı ve alternatifler aranmaya başladı. Özellikle son 1-2 senedir yaygınlaşan Telegram en ciddi rakip konumuna erişti ancak durum Elon Musk tarafından atılan bir tweet ile birlikte bir anda değişti.

Elon Musk’tan Önemli Paylaşım!

WhatsApp’ın Sonu Mu Geldi?

Elon Musk Signal uygulamasını önerdi, Telegram çizgisini hiç bozmadığı için takdir gördü ve WhatsApp insanların tüm bilgilerine erişmeyi talep etti. Peki tüm bunların ardından sonuç ne mi oldu?

AppStore’da (sol taraf genel, sağ taraf ise iletişim uygulamaları)
Play Store’da (sol taraf genel, sağ taraf ise iletişim uygulamaları)

2 milyardan fazla kullanıcıyla dünyanın en çok kullanıcıya sahip mesajlaşma uygulaması yavaş yavaş telefonlardan silinmeye başlıyor ve insanlar alternatiflere yönelmeye devam ediyor.

Bu gelişmelerin ardından BiP uygulamasını bir günde 100 bin kişi indirdi, Signal ise Musk’ın paylaşımının ardından hisselerini yaklaşık 12 kat arttıran bir taleple karşılaştı. Signal’in geliştiricilerinin kar amacı gütmeyen bir organizasyon olduğunu belirtmemiz gerekiyor.

Eski popülerliğini kaybedip hızlı bir şekilde aşağılara çekilen WhatsApp bir hamle yapacak mı yoksa kaderine mahkum olup verilerini şirketlere açmayı kabul eden kullanıcılarıyla yoluna devam mı edecek zamanla göreceğiz.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yazılım kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Baran Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir