• 2 Haziran 2020

WhatsApp Zoom’a fırsat vermiyor

 WhatsApp Zoom’a fırsat vermiyor

Dünyanın aylardır uğraştığı Korona virüsü sebebiyle görüntülü konuşma uygulamaları bir hayli popülerleşti. Daha önce ismini pek duymadığımız Zoom uygulaması bu dönemde adımdan oldukça söz ettiriyor. 50 kişinin aynı anda görüşebildiği Zoom uygulamasına karşı olarak WhatsApp‘te kapasiteyi yükseltiyor.

WhatsApp Zoom’a Adeta Ekmek Yedirmiyor

Korona virüsü sebebiyle insanların yakınlarıyla yüz yüze görüşememesi üzerine görüntülü konuşma ve internet kullanımı son derece artış gösterdi. Bu artış ile birlikte yeni görüntülü konuşma uygulamaları ortaya çıktı ve pazarda büyük bir pay sahibi oldu.

Uzun zamandır görüntülü konuşma imkanı veren WhatsApp aynı anda görüşme kapasitesine 4’ten 8’e yükseltmişti. Ancak son sızıntılara göre WhatsApp Zoom’daki gibi aynı anda görüşme kapasitesini 50’ye yükseltecek. WhatsApp Zoom’a adeta ekmek yedirmiyor.

WhatsApp’in de içerisinde bulunduğu teknoloji şirketi Facebook Messenger Rooms isimli bir uygulama geliştirerek Zoom’a açıkça meydan okumuştu.

Facebook Messenger Rooms

Facebook Messenger Rooms nedir?

Facebook Messenger Rooms, Korona virüsü salgınından sonra büyük bir ivme yakalayan Zoom uygulamasına ciddi bir rakip olacak. Bunun nedeni de yeni uygulamanın 50 kişiye kadar zaman limiti olmadan görüntülü konuşma imkanı sunması.

Toplam 50 kişiye kadar görüntülü konuşma imkanı sunan Messenger Rooms, Zoom’a nazaran zaman sınırlaması koymadı. Ücretsiz sürümüne 40 dakika sınır koyan Zoom’a göre zaman sınırlaması koymaması Messenger Rooms’u bir adım öne çıkarıyor.

Ayrıca bir uygulama indirme gereksinimi duymadan sohbet linkini göndererek bağlantı kurulmasını sağlıyor. Görüntülü sohbet başlatıldıktan sonra bağlantı linkini göndererek sohbete dahil edebiliyoruz. Messenger uygulaması kullanan sohbet katılımcıları görüntülerine arka plan ve efekt desteği de sağlayabiliyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir