WhatsApp Web nedir? Nasıl kullanılır?

WhatsApp Web nedir

WhatsApp Web nedir? Nasıl kullanılır?

ABONE OL 

En popüler çevrim içi mesajlaşma uygulamalarından olan WhatsApp, Web sürümüyle de kullanıcılarına hizmet vermeye devam ediyor. Bilgisayar üzerinden WhatsApp kullanma imkanı veren WhatsApp Web nedir? ve WhatsApp Web nasıl kullanılır? sorularının yanıtını hep birlikte vereceğiz.

WhatsApp Web Nedir?

Dünya üzerinde milyarlarca kullanıcısı bulunan WhatsApp, alanında en iyisi olarak faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor. Rakiplerini kendisine uzun bir süredir yaklaştırmayan WhatsApp, yalnızca mobil olarak değil bilgisayar kullanıcılarına da tarayıcı tabanlı bir kullanım deneyimi sunuyor.

WhatsApp Web nedir? sorusunun yanıtı ise tam olarak bu. Mobil olarak kullandığınız WhatsApp hesabınızı bir süredir tarayıcı üzerinden de kullanabiliyorsunuz. Bu da özellikle online çalışan kişiler için büyük bir kolaylık anlamına geliyor.

WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?

Peki WhatsApp Web nasıl kullanılır? sorusu da en sık sorulan sorular arasın yer alıyor. Bu özelliği kullanmak ise bir hayli kolay.

Bu sorunun yanıtını da sizlere oldukça basit bir şekilde vereceğiz:

  • Öncelikle https://web.whatsapp.com/ adresine giriş yapın.
  • Ardından WhatsApp uygulamasını akıllı telefonunuzdan açın.
  • Ayarlar Bağlı Cihazlar adımlarını izleyin.
  • Bağlı Cihazlar‘a tıkladığınızda karşınıza çıkan Cihaz Bağla butonuna basın ve WhatsApp Web ekranındaki QR kodu okutun.

Bütün bu adımları sırasıyla yerine getirdiğiniz zaman ekranda sohbetlerini görmeye başlayacaksınız. WhatsApp Web, mobil ile eş zamanlı çalışır ve WhatsApp Web üzerinden gerçekleştirdiğiniz sohbetleriniz aynı zamanda mobil uygulamanızda da yerini alacaktır.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir