WhatsApp ve Rekabet Kurumu karşılıkla açıklama yaptı!

WhatsApp ve Rekabet Kurumu

WhatsApp ve Rekabet Kurumu karşılıkla açıklama yaptı!

ABONE OL 

WhatsApp‘ın kullanıcılarına gönderdiği gizlilik sözleşmesiyle ilgili Rekabet Kurumu ve WhatsApp‘tan karşılıkla açıklama yapıldı. Her iki açıklamanın da aksi yönde olması sebebiyle kullanıcıların kafasında soru işaretleri oluşmaya başladı.

WhatsApp ve Rekabet Kurumu Açıklamaları Dikkat Çekti

Bugün sabah saatlerinde Rekabet Kurumu‘ndan WhatsApp açıklaması geldi. Bu açıklamada WhatsApp tarafında uygulanan gizlilik sözleşmesinin ülkemizde uygulanmayacağı ifade edildi:

”WhatsApp tarafından veri paylaşımını içeren söz konusu güncellemenin, onaylayan kullanıcılar dâhil olmak üzere, Türkiye’deki hiçbir kullanıcı açısından yürürlüğe girmeyeceği tarafımıza bildirilmiştir.”

WhatsApp ve Rekabet Kurumu karşılıkla açıklama yaptı!

Ancak öğle saatleri WhatsApp tarafından bir açıklama yapıldı ve Türkiye özelinde henüz net bir karar alınmadığı belirtildi:

”Güncellemenin Türkiye’yi kapsamayacağına dair kesin bir kararımız henüz bulunmuyor. Atılacak adımlar için ilgili makamlarla görüşmeye devam ediyoruz. Herkes için güvenlik ve gizlilik esaslı iletişim sağlamak konusundaki kararlığımızı koruyoruz.”

Her iki taraftan da yapılan açıklamanın kullanıcıların kafasında soru işaretlerine sebep olması tepkilere sebep oldu. Önümüzdeki günlerde net açıklamaların yapılması bekleniyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.