WhatsApp Telegram’dan feyz alıyor!

WhatsApp Telegram

WhatsApp Telegram’dan feyz alıyor!

ABONE OL 

Dünyanın en çok kullanılan çevrim içi mesajlaşma uygulaması WhatsApp‘ın, rakibi Telegram gibi büyük boyuttaki videoları göndermek için çalışmalara başladığı iddia ediliyor.

WhatsApp Telegram’ın Özelliğini Sunacak!

WhatsApp, Telegram tarafından kullanıcılara sağlanan büyük boyuttaki videoları göndermek için altyapı çalışmalarına başladı. Telegram, kullanıcılarına 2 GB büyüklüğündeki dosyaları gönderme imkanı sunuyor. Sadece bu özelliği için bile Telegram kullanan kullanıcıların sayısı bir hayli fazla. WhatsApp’ta bu veriyi gördü ve harekete geçti.

Normalde WhatsApp kullanıcıları 16 MB’dan büyük resim, video veya ses kaydı gönderemiyor. Bu sebepten dolayı yoğun tepkilere maruz kalıyordu. Ancak WhatsApp’ın yeni güncelleme kodları arasında ”video yükleme kalitesi” göründü. Bu da videoların istenilen kalitede gönderilebileceğini gösteriyor.

WhatsApp Telegram’dan feyz alıyor!

Wabetainfo tarafından paylaşılan görsel ile ortaya çıkan özellik şimdiden merakla bekleniyor. Henüz geliştirme aşamasında yani Beta aşamasında olması, ortaya çıkması muhtemelen sorunlardan arındırılıp başarılı bir şekilde karşımıza çıkmasını sağlayacak. Bu özelliğin duyurulacak olması WhatsApp Telegram’dan feyz alıyor olarak yorumlandı.

WhatsApp Yeni Özellikler Duyuracak!

WABetaInfo tarafından yapılan sızıntılara göre WhatsApp yakın zamanda çoklu cihaz desteği sunacak. Bu sayede kullanıcılar birden fazla cihazda da aynı WhatsApp hesabını kullanabilecek. Kullanıcılara sunulması muhtemel bir diğer özellik ise kaybolan mesajlar. Bu özellik sayesinde kullanıcılar diledikleri bir zaman ayarı yapacak ve seçilen zaman seçeneği süresinin ardından mesajlar silinecek.

Örneğin ”Bir hafta” seçeneğinin seçilmesi durumunda mesajlar bir haftanın zaman diliminin ardından silinecek. Sunulması muhtemel bir diğer özellik ise Instagram mesajlarında yer alan ”bir kez görme” özelliği olacak. Bu özellik sayesinde görsel paylaşan WhatsApp kullanıcısının paylaştığı görsel, başka bir kullanıcı tarafından yalnızca bir kere görünebilecek.

Bu özelliklerin sunulacağı tarih hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor ancak yakın zamanda duyurulması bekleniyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yazılım kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir